VII  NIEDZIELA   WIELKANOCNA

Wniebowstąpienie Pańskie

13.05.2018

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wczoraj i dzisiaj w naszym kościele 98 dzieci po raz pierwszy uczestniczyło w pełni we Mszy św. przyjmując Komunię Świętą. Dzieci do piątku włącznie codziennie podczas Mszy Św. o godz. 18.00 przeżywać będą Biały Tydzień. We wtorek z rodzinami odbędą pielgrzymkę do katedry na Mszę św. o 18.00. (Dojazd indywidualny)
 2. Dzisiaj nabożeństwo fatimskie o godzinie 19.00, różaniec i procesja.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek święto św. Macieja, Apostoła. W środę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 4. W środę, trzecią miesiąca Msza św. o godz. 18.00 w intencji osób uzależnionych.
 5. Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 19.00 prowadzi ks. proboszcz.
 6. W sobotę, 19 maja przypada 20 rocznica powstania w naszej parafii Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich, którzy na przestrzeni 20 lat uczestniczyli w tym
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i wielbienie. Jest to wigilia Zesłania Ducha św. W naszej archidiecezji we wszystkich parafiach w sobotni wieczór będziemy dziękować za jubileusz 1050 lecia Kościoła i biskupstwa poznańskiego. Zapraszamy wszystkich parafian – a szczególnie wspólnoty i ruchy działające przy parafii.
 8. Przyszła niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 18.00 śpiewać będzie chór kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu „Motet et Madrigal” pod dyrekcją Sławomira Kowalskiego. Po Mszy św. koncert muzyki maryjnej i wielkanocnej.
 9. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 rocznica I Komunii św. dzieci klas IV szkoły podstawowej. Spowiedź dla dzieci w sobotę od 17.00 do 18.00.
 10. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na renowacje polichromii w naszym kościele.
 11. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Apel Jasnogórski  codziennie o godz. 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej. W niedziele przy figurze Matki Bożej przy zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna.
 12. W sobotę, 16 czerwca organizujemy Parafialny Festyn. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc, wesprzeć inicjatywę festynu pomysłami, gadżetami na loterię, finansowo. Festyn jest naszym parafialnym świętem, dochód stanowi wsparcie wakacji dla dzieci naszej parafii. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym.
 13. Spotkanie dla osób mogących pomóc w organizacji festynu w czwartek o godz. 20.00 w domu parafialnym.
 14. Parafia organizuje wyjazdy dla młodzieży:

–  Na czuwanie na Lednicę w sobotę 2 czerwca. Koszt autokar + pakiet uczestnika 25 zł. Zapisy w zakrystii.

–  Dni Młodych w Gostyniu – „Paradiso” w ostatnim tygodniu czerwca po zakończeniu szkoły.

 1. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w letnich oazowych rekolekcjach. Bliższe informacje w gablocie.
 2. Parafialna autokarowa pielgrzymka do Świnic Warskich i Lichenia, we wtorek 22 maja. Zapisy w zakrystii. Koszt 35 zł.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.

 

ks.prob. Janusz Molewski