Podejrzyj(otworzy się w nowej zakładce)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021r.

Uroczystość Odpustowa Św. Antoniego Padewskiego

 1. Dzisiaj:
 • W naszej parafii odpust Św. Antoniego Padewskiego. Uroczysta Msza św. odpustowa o godzinie 12.30. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Mieczysław Piotrowski, redaktor naczelny dwumiesięcznika Miłujcie się. Głosi on również kazania podczas wszystkich Mszy św.
 • Po Mszach św. możliwość nabycia za dobrowolna ofiarę chlebków Św. Antoniego. Ofiary są przeznaczone na pomoc parafianom w trudnej sytuacji.
 • Zapraszamy na parafialny piknik do wspólnego świętowania od 14.30 do 17.00. Będzie dobra muzyka, pokazy, konkursy i zabawy, dobre jedzenie. Czekają atrakcje dla wszystkich, także dzieci i ludzi starszych.
 • Po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL. WT UAM i szkolnictwo katolickie w naszej archidiecezji
 1. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu: Zagrożenia duchowe. Temat „ Gender – co to jest i jak zmienia społeczeństwo, rodzinę i dzieci”, w czwartek o godzinie 18.45. Wykład poprowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Bliższe informacje na plakacie w gablotach.
 2. I Komunia św. w sobotę, 19 czerwca o godzinie 13.00. Katecheza dla dzieci i rodziców w poniedziałek o godzinie 16.30, spowiedź w piatek o godzinie 17.00.
 3. W przyszłą , trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 4. W przyszłą niedzielę XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Uroczystej Mszy św. w sanktuarium o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Program pielgrzymki w gablotach parafialnych i na stronie internetowej.. Z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka rowerowa mężczyzn, zapraszamy także ojców z synami o godzinie 9.30. Motocykolowa o godzinie 10.15.
 5. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 6. Parafia organizuje autokarowa pielgrzymkę do Częstochowy w czwartek, 15 lipca na powitanie pieszej poznańskiej pielgrzymki. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 7. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd do Krakowa w dniach od 19 do 24 sierpnia. Kontakt z ks. wikariuszem.
 8. Dzieci i młodzież wyjeżdzająca w sierpniu w Pieniny prosimy o składanie kart zgłoszeniowych u ks. wikariusza.
 9. Duszpasterstwo ministrantów, Oazy i scholii młodzieżowej zapraszamy wraz z rodzicami na podsumowanie roku formacyjnego dnia 3 lipca w domu rkolekcyjnym w Bolechowie. Prosimy o zgłoszenie udziału w zakrystii.
 10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo.
 11. Męski różaniec w każdy piątek o godzinie 20.30 w kaplicy MB Częstochowskiej. Zapraszamy.
 12. Duszpasterstwo mężczyzn zaprasza do strefy kibica, przy domu parafialnym na wspólne oglądanie meczu Polska – Hiszpania, w sobotę o godzinie 20.30.
 13. Decyzją Ks. Arcybiskupa spowiedź i komunia św. wielkanocna została przedłożona do 14 września 2021. Przypominamy, że na podstawie przykazania kościelnego katolik jest zobowiązany do spowiedzi i komunii wielkanocnej
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 15. Odszedł do wieczności nasz parafianin: Śp. Tomasz Krupski, mieszkała przy ulicy Działoszyckiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św,. o godzinie 10.00 i pochówek na naszym cmentarzu . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Ks. proboszcz Janusz Molewski

XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec – niedziela 20 czerwca 2021r. g. 12.00

Hasło: Eucharystia daje życie

Zapraszamy do włączania się w organizację, promocję, przygotowanie, wszystkie wspólnoty męskie oraz osoby zorganizowane wokół inicjatyw skierowanych do mężczyzn.

Spotkanie mężczyzn u Matki Bożej Tuleckiej ukaże jak różnorodny i silny jest Kościół dzięki mężczyznom.

Wydarzenia towarzyszące Pielgrzymce Mężczyzn:

 1. Adoracja

Zachęcamy wszystkich mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej do przeprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu, pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. 18 czerwca, od 20:30 do 21:00, mężczyźni w wielu parafiach równocześnie, będą się modlić w intencji mężczyzn i owoców Pielgrzymki Mężczyzn.

 1. Pielgrzymowanie piesze

20 czerwca z Sanktuarium św. Józefa (z kościoła O. Karmelitów na wzgórzu św. Wojciecha) wyrusza o godz. 7.00 VI piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Mężczyźni pielgrzymować będą z obrazem św. Józefa. Zachęcamy do włączania się grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, tak by wspólnie z Józefem przyjść do Maryi.

Grupy zorganizowane wyruszą pieszo również z Puszczykowa, Starołęki, Antoninka, Biezdrowa i Swarzędza.

XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec, program:

11.20 – Różaniec

12.00 Msza Święta pod przewodnictwem JE. Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego

13.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

14.00 – Świadectwo Rafała Piecha z Siemianowic Śląskich

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 – Rozmowy braterskie

Zachęcamy Proboszczów oraz Świeckich do organizowania w parafiach grup, które wspólnie dotrą do Tulec. W ubiegłych latach przybyły grupy piesze, biegaczy, rowerzystów oraz motocyklistów. Pielgrzymka, to trud podjętego wyzwania, znajdźmy odwagę, aby zorganizować się i doświadczyć bogactwa wspólnoty.

Szczegółowe informacje na stronie www.dmap.pl  (Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej)

Zapraszam Wszystkich!!!

Duszpasterz Mężczyzn

Ks. Marian Libera