XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Homilie głosi o. Andrzej Dzida, werbista pracujący w Sudanie Południowym. Po wszystkich Mszach św. będzie można wesprzeć jego misję ofiarami do puszek.
 • Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny UAM, KUL i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.
 • O godz. 19.00 – z okazji 13. dnia miesiąca – nabożeństwo fatimskie w łączności z procesją z figurą Matki Bożej na zewnątrz kościoła.
 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP we wtorek, 15 sierpnia. Msze św. według niedzielnego porządku wakacyjnego. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów, przed Mszami będzie można je nabyć od młodzieży przed kościołem. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Wierni są zobowiązani do uczestniczenia we mszy św.
 2. W tygodniu w liturgii:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wieczorna Msza św. już z uroczystości.
 • W czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
 • W piątek wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy.
 1. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejny franciszkański czwartek.. Wyjazd o godzinie 9.00, powrót o 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Uczestnicy otrzymują posiłek.
 2. Parafialny oddział Caritas na czwartkowym dyżurze w domu katechetycznym, od godz. 17.00 rozdysponuje kilka plecaków szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin.
 3. W przyszłą niedzielę homilie wygłosi o. Piotr Osowski, oblat z klasztoru przy ul. Ostatniej w Poznaniu. Po wszystkich Mszach św. będzie można nabyć u niego kalendarze misyjne.
 4. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne parafii – renowację polichromii.
 5. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. oraz czasie otwarcia biura parafialnego.
 6. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 7. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Mirosław Cyrulewski, mieszkał przy ulicy Działoszyckiej, jego pogrzeb odbył się na cmentarzu górczyńskim, śp. Janusz Ciszak, mieszkał przy ulicy Wolbromskiej, jego pogrzeb odbędzie się w środę na naszym cmentarzu; Msza św. w kościele o godz. 12.00.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski