XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

13.09.2020

 1. Dzisiaj:

– Po wszystkich Mszach św., na prośbę Ojca Franciszka zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

– Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież  i wychowawców.

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00,  9:00 i 18:00

– we wtorek  – NMP Bolesnej.

– w piątek – święto św. Stanisława Kostki współpatrona Polski, patrona młodzieży i ministrantów. Tego dnia obchodzi imieniny Ks. Abp. Stanisław Gądecki, pamiętajmy o nim także w osobistych modlitwach.

 1. Msza św. z okazji święta św. Stanisława Kostki, dla ministrantów i ich rodzin w sobotę o godz. 18:00. Po Mszy św. zapraszamy ministrantów z rodzinami do domu parafialnego.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku 2021 mają przystąpić do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.
 3. Spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w niedzielę, 27 września, w środę o godz. 16:30 w kościele.
 1. Spotkanie PRD w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 2. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w naszym kościele i remont domu parafialnego.
 1. Małżeństwa, które pragną pogłębić swoje życie duchowe i wzajemne relacje zapraszamy na spotkanie Oazy Rodzin w niedzielę, 27 września o godz. 16:00 w domu parafialnym. Spotkanie ma charakter informacyjny.
 2. W naszym kościele trwa zbiórka „Opatrunek na ratunek”, do niedzieli 20 września można składać środki opatrunkowe i czystości, które przez Fundację Pomocy Humanitarnej, Redemptoris Missio, zostaną przekazane do Libanu.

Każdego miesiąca nasza parafia pomaga finansowo rodzinie syryjskiej. Ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego.

 1. Duszpasterstwo kobiet zaprasza na czuwanie modlitewne w czwartek o godz. 19:00.
 2. Próba scholi młodzieżowej w każdy piątek o godz. 17:00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od piątku godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy). Zachęcamy aby rodziny podjęły stałą odpowiedzialność za 1 godzinę adoracji. Zapisy w zakrystii.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Odeszła do wieczności nasza parafianka, śp. Beata Walachowska, mieszkała przy Czekanowskiego, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Śp. Genowefa Nowak, mieszkała przy ulicy Tarnobrzeskiej. Jej pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu w sobotę.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski