XXVIII  NIEDZIELA

ZWYKŁA

13.10.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • XIX Dzień Papieski. Dziękujmy Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła

Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla młodzieży z uboższych rodzin.

 • Caritas przed kościołem rozprowadza kremówki. Dochód jest przeznaczony na pomoc w zakupie opału dla parafian w potrzebie.
 • ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego i inwestycje parafialne – polichromie w kościele i remont łazienek w domu parafialnym.
 • Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Konferencja, Różaniec i procesja z figurką Matki Bożej wokół kościoła.
 1. Od poniedziałku cykl cotygodniowych konferencji związanych z poświęceniem się Matce Bożej. Kolejne spotkania będą 21 i 28 października. Zawsze po Mszy św. wieczornej. Konferencje  prowadzi siostra Anna ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek z ul. Niegolewskich w Poznaniu.
 2. W tym tygodniu:

– w poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za wszystkich nauczycieli i pracowników szkół. Msza św. o godz. 18.00 w intencji szkoły podstawowej nr 59 i 63.

– we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa

– w środę św. Jadwigi Śląskiej

– w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego

– w piątek św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia

 1. Spotkanie organizacyjne dla osób, które mogą włączyć się w organizację Korowodu Świętych we wtorek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 2. Różaniec w intencji osób uzależnionych w środę o godzinie 17.30.
 3. Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 18.45. Prowadzi ks. proboszcz
 4. Spotkanie dla rodziców chcących posłać dzieci do wczesnej I Komunii św. w czwartek o godz. 16.00 w domu katechetycznym. ( Dzieci 5 i 6 letnie).
 5. Najbliższe próby chóru parafialnego we wtorek o godz. 19:00 i w czwartek o godz. 20:00.
 6. Spotkanie dla młodzieży szkół średnich w każdy piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 7. Spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej w każdą niedzielę o godz. 19.00.
 8. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną. Będziemy gościć O. Dariusza Pielaka, werbistę, proboszcza parafii Św. Olgi w Moskwie. Jest to jedna z trzech parafii katolickich w Moskwie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w remontach prowadzonych w tej parafii. Składka podczas wszystkich Mszy św. jest przeznaczona na Papieskie Intencje Misyjne.
 9. Nabożeństwo różańcowe codziennie w październiku. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. W piątek dodatkowo o godz. 20.30 w kościele.
 10. Wymienianki roczne są przyjmowane w Biurze parafialnym. Od listopada będą czytane przed Mszami św. niedzielnymi.
 11. „Brykanie na dywanie’ w każdy poniedziałek o godzinie 9.30 w domu katechetycznym.
 12. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski