III NIEDZIELA ADWENTU

                  13.11.2020 r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela adwentuniedziela radości z bliskości przychodzącego Pana.
 1. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30 poprzedzone Godzinkami.

W  sobotę o godz. 7:00. Dzieci zachęcamy do konkursu adwentowego i składania serc, aby zaprosić w symbolu figurki Matkę Bożą do domu.

 1. Spowiedź adwentowa, codziennie półgodziny przed ranną i godzinę przed wieczorną Mszą św. W piątek od godz. 19:00 do 22:00 i w sobotę od godz. 16:00 do 18:00.
 1. Przyszła niedziela, trzecia miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowację polichromii w naszym kościele i remont domu katechetycznego.
 1. Jeśli na terenie naszej parafii znajdują się osoby potrzebujące pomocy, dotknięte skutkami pandemii, prosimy o kontakt z parafią.
 1. Przygotowujemy kaplicę i naszą wspólnotę do wieczystej adoracji. Pomaga nam Ojciec Husto Lo Feudo, Argentyńczyk ze Zgromadzenia Wieczystej Adoracji. Adorację rozpoczniemy przy pomocy Bożej Mszą św. o północy w Boże Narodzenie. Mszy św. będzie przewodniczyć Ks. Bp. Szymon Stułkowski. Prosimy o modlitwę w intencji adoracji. Zachęcamy do podjęcia odpowiedzialności za konkretną godzinę. Spotkanie dla osób, które podjęły się adoracji odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia w godzinach wieczornych, w grupach w kościele.
 1. W przyszłą niedzielę poprosimy Was o zabranie listów do parafian i pomoc w kolportażu, aby dotrzeć do wszystkich parafian. Proszę spróbujmy tak zaplanować czas, aby roznieść na własnej ulicy.
 1. Caritas pod chórem kościoła po Mszach św. rozprowadza:

–  poświęcone opłatki,

–  świece Caritas

–  Ewangelia na każdy dzień całego roku

–  Tytki Miłosierdzia, które prosimy o dostarczenie do kościoła do niedzieli 20 grudnia. Jest to forma naszej solidarności z parafianami w trudnej sytuacji.

–  Zachęcamy do nabywania rocznika „Miłujcie się” (2012-2018) za dobrowolną

    ofiarę – jest to cegiełka na renowację polichromii.

–  Są też do nabycia: „In sinu Jesu” – modlitewnik i „In sinu Jesu” – Rozważania na każdy dzień.(są to słowa Pana Jezusa i Matki Bożej jakie pewien mnich benedyktyński otrzymał w czasie adoracji eucharystycznej. Spisywał je w latach 2007-2016)

 1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać 60 osób. Dbajmy o swoje zdrowie, zasłaniając usta i nos, dezynfekujmy ręcę wchodząc do kościoła i zachowując bezpieczną odległość między sobą.
 2. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 3. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Józef Stamirowski, mieszkał przy ulicy Strzeleckiego, jego pogrzeb odbył się

   w sobotę na naszym cmentarzu.

śp. Izabela Urbaniak, mieszkała przy ulicy Minikowo, jej pogrzeb odbył się

    w piątek na naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski