VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.02.2021 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  1. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania, klasy VII – link na stronie parafii w zakładzce „bierzmowanie”.
  1. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia wszystkich chrześcijan obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy), a osoby od 18 do 60 roku życia post ścisły. (Jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Po  Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży. Za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. Marcin Skowron – wikariusz parafii Maryi Królowej na poznańskiej Wildzie. Za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
  1. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne, renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego.
  1. Duszpasterstwo Kobiet – spotkania w każdy czwartek o godzinie 19.00 w kościele. Duszpasterstwo Mężczyzn – modlitwa różańcowa w każdy piątek o godz. 20:30 w kościele.
  1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej wieczystaaddoracjapoznan.pl
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gośc Niedzielny.
  1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

Śp. Bogdan Gołębiowski, mieszkał przy ul. Iłżańskiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

Śp. Tadeusz Pachura, mieszkał przy ul. Skawińskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Msza św. w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski