NIEDZIELA  PALMOWA

       MĘKI PAŃSKIEJ   

                       14.04.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało).
 • Parafialne Verba Sacra dzisiaj o godz. 16.30, „Ostatnie siedem słów Chrystusa”. Czyta Aleksander Machalica. Muzyka, duet skrzypcowy Arkadiusz Goliński i Jan Romanowski.
 • Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 • Spotkanie dla młodzieży naszej parafii o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie rano i  Spowiedź św. półgodziny przed ranną i wieczorną Mszą św.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek od 16.00 do 17.00, wtorek i środę od 8.00 do 9.00.
 3. Spotkanie dla osób chcących się poświęcić Jezusowi przez Niepokalane serce Maryi we wtorek po wieczornej Mszy św. w kaplicy.
 4. Sprzątanie kościoła przed świętami w środę po Mszy św. wieczornej. Prosimy
 5. o pomoc, szczególnie młodzież.
 6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony z napisem Danina Diecezjalna.
 7. Zbiórka ministrantów w piątek i sobotę o godz. 9.00.
 8. Triduum Paschalne:

–  Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Przewodniczy ks. bp Grzegorz Balcerek.  Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21.00. W czwartek nie ma Mszy św. porannej. Na wieczorną liturgię zapraszamy także rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

         –  Wielki Piątek – Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły

i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Prosimy o straż tego dnia członków Żywego Różańca. O godz. 8.00 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prosimy o przyniesienie krzyży, które wiszą w naszych domach. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa koronka do Bożego Miłosierdzia, początek 9 dniowej nowenny przed świętym Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii adoracja krzyża i Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00. O godz. 21.00 zapraszamy na adorację młodzież, o godz. 22.00 małżeństwa.

–  Wielka Sobota – od godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.                       O godz. 8.00 modlitwa brewiarzowa – Jutrznia. Adoracja dla dzieci naszej parafii od 10.00 do 10.30.  Święcenie potraw na stół Wielkanocny: od godz. 12.00 kolejno przy ulicach: Skoczowskiej, Staszowskiej (przy domostwie pp. Stróżniak), Starołęckiej (przy sklepie ogrodniczym) oraz Os. Strzeleckiego, (obok sklepu). Od godz. 13.00 święcenie przy ulicy Sandomierskiej i następnie Garaszewo (przy domostwie pp. Jankowiak). Święcenie  potraw w kościele o g. 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Liturgia wieczorna rozpocznie się o g. 20.30. Składa się na nią: Liturgia Światła, Słowa, Chrzcielna i uroczysta Msza św. rezurekcyjna z procesją. Prosimy o przyniesienie  na liturgię świec.

 1. I Święto Wielkanocne – Msza św. poranna o godz. 7.00 poprzedzona procesją eucharystyczną z figurką zmartwychwstałego Chrystusa wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 1. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego.
 2. Na stoliku pod chórem i przy bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 3. Do jutra można jeszcze przynosić artykuły spożywcze i środki czystości do paczek świątecznych dla parafian w trudnej sytuacji materialnej.
 4. CARITAS przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece- paschaliki na stół wielkanocny (koszt 7 zł). Zachęcamy do akcji „ woreczek ryżu”, którym wspieramy jako parafia rodzine syryjską., wysyłając co miesiąc 510 zł. Porcja ryżu jest naszym jedynym całodziennym wyżywieniem, forma postu, i modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Zachęcamy także do nabywania wartościowych książek na prezenty wielkanocne.
 5. Parafia organizuje autokarowy wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę w poniedziałek 6 maja. Powrót we wtorek o godzinie 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
 6. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 7. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Ryszard Bendziński, mieszkał przy ul. Garszewo, jego pogrzeb odbył się we wtorek na cmentarzu na Junikowie.

– śp. Jerzy Krzywiak, mieszkał przy ul. Staszowskiej, jego pogrzeb odbył się w czwartek  na naszym cmentarzu.

– śp. Jolenta Hoffmann, mieszkała przy ul. Starołęckiej, jej pogrzeb odbył się w środę  na naszym cmentarzu.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski