V Niedziela Wielkanocna

14.05.2017

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 12.30 i wczoraj o godzinie 13.30 , grupa 101 dzieci naszej parafii pierwszy raz w pełni uczestniczyła we Mszy św. przyjmując Komunie św. Dzieci codziennie do piątku włącznie podczas Mszy św. o godzinie 18.00 przeżywać będą Biały Tydzień. We wtorek dzieci z rodzicami w pielgrzymce udadzą się do poznańskiej katedry na Mszę św. o godzinie 18.00. (dojazd indywidualny)
 2. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 3. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
 4. Spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum, kandydatów do bierzmowania, we wtorek o godz. 19.00. Natomiast spowiedź w czwartek o godzinie 19.00. Młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w poniedziałek, 22 maja o godzinie 17.00 w naszym kościele. (33 osoby).
 5. Dzieci klas czwartych, obchodzące w tym roku rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00.
 6. W sobotę o godzinie 11.00 w naszym kościele Msza św. dziękczynna za sakrament kapłaństwa. Odprawi ją ks. Łukasz z kolegami, księżmi swojego rocznika. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Syn naszej parafii, diakon Bartosz Tkaczyk, franciszkanin-kapucyn, przyjmie święcenia kapłańskie w najbliższą sobotę, 20 maja w Krakowie. Polecamy go modlitwie całej parafii. Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele w niedzielę, 4 czerwca o godzinie 12.30.
 8. Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć inicjatywę festynu parafialnego pomysłami, prezentacjami, zorganizowaniem atrakcji dla rodzin i dzieci, konkursami, gadżetami, które mogłaby stanowić nagrody lub finansowo. Dochód z festynu będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym. Festyn odbędzie się w niedzielę 11 czerwca popołudniu.
 9. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godzinie 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego, w soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, a w niedziele przy figurze Matki Bożej przy skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Głuszyny.
 10. Osoby, które zapisały się na 5 dniową autokarową pielgrzymkę do Zakopanego w dniach od 5 do 9 czerwca, proszone są o wpłatę I raty, 200zł. ostatecznie do wtorku w zakrystii.
 11. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na czuwanie na Lednicę w sobotę, 3 czerwca. Informacje i zapisy u ks. wikariusza.
 12. Parafia organizuje dzieci 8 dniowy wyjazd do Puszczy Nadnoteckiej w dniach od 5 do 12 sierpnia. Są to wakacje z rowerem. Koszt 350 zł. zapisy w zakrystii. Adresujemy te wakacje w pierwszej kolejności dla dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają.
 13. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną Daninę Diecezjalną.
 14. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych, którzy zaangażowali się w sprzątnie i przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii św.
 15. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się.
 16. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Aniela Karólczak, mieszkała przy ulicy Starołęckiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski