XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018

Dzisiaj:

 • Dzień Papieski. 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła.
 • Po wszystkich Mszach św. zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia

 – pomoc stypendialna młodzieży uzdolnionej.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza „papieskie kremówki”.
 • Spotkanie duszpasterstwa studentów, pierwsze powakacyjne o godzinie 19.00. Serdecznie zaparaszamy.
 1. Dzień Dziecka Utraconego w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy do wspólnego różańca o godzinie 18.30 w intencji rodziców i rodzin dotkniętych utratą dziecka.
 2. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19.15. Prowadzi biblista ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w środę o godz. 19.30 na probostwie.
 4. W środę, trzecią miesiąca, Msza św. wieczorna i różaniec w int. osób uzależnionych.
 5. Spotkanie przygotowujące osoby dorosłe do sakramentu bierzmowania, które wcześniej nie przyjęły tego sakramentu, w piątek o godz. 20.00 w domu katechetycznym.
 6. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i początkiem Tygodnia Misyjnego.
 7. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne i ogrzewanie kościoła.
 8. W każdą sobotę o godz. 10.00 spotkania Oazy Dzieci Bożych – zapraszamy już dzieci w wieku przedszkolnym. O godz. 11.00 próba scholii dziecięcej.
 9. Nabożeństwa różańcowe z udziałem dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dla dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30.
 10. Zapraszamy dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat z opiekunami do udziału w kolejnej edycji zajęć „Brykanie na dywanie”. Spotkanie organiz. – pokazowe odbędzie się w środę o 9.30.
 11. Parafia organizuje piegrzymki:
 • Dla emerytów, rencistów i Żywego Różańca do Kicina, Wierzenicy i Dąbrówki Kościelnej w poniedziałek 22 października w godzinach od 8.00 do 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 • Do Częstochowy 23 i 24 listopada. Wyjazd w piątek o godz. 14.00. Powrót w sobotę o godz. 22.00. Koszt 110 zł.(autokar i nocleg). Zapisy w zakrystii.
 • Do Francji od 29 czerwca do 11 lipca. W programie m.in. Strasburg, La Salette, Lourdes, Paryż i Kolonia. Zapisy w zakrystii. Program w gablocie parafialnej lub w zakrystii.
 1. W biurze parafialnym są przyjmowane wymienianki całoroczne.
 2. Serdecznie dziękujemy:

–  naszym parafianom za bezpłatne wykonanie osłony – daszku nad wejściem do nowej

    kaplicy, wymalowanie zakrystii, przeniesienie i dopasowanie mebli po remoncie zakrystii.

–  Mężczyznom, którzy wykonali bezinteresownie parace remontowe w schronisku dla

    samotnych matek i kobiet przy ul. Starołęckiej w imieniu naszej parafii.

–   wszystkim, którzy oddali głos na historyczną nazwę ronda „Wielka Starołęka”, które

    zostało zbudowane przy zbiegu ul. Starołęckiej i Głuszyna. Nazwę tego ronda poparło

    900 mieszkańców.

 1. Informacja dotyczącą naszego parafialnego cmentarza. Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny decyzją z dnia 8 października br wstrzymuje decyzję zakazująca pochówków na nowej części naszego cmentarza do czasu rozpatrzenia sprawy w toku postępowania sądowego. Parafia odwołała się do Sądu Administracyjnego od decyzji zakazującej pochówków na nowej części cmentarza. Oznacza to w praktyce, że w tej chwili została przywrócona możliwość pochówków na całośći cmentarza. Podejmujemy działania, które mają pomóc odwodnić cmentarz. Dziękujemy naszym parafianom, panu Jerzemu Sobkowiakowi z Politechniki Poznańskiej, który ze studentami w okresie wakacyjnym zorganizował wykonanie diagnozy hydrologicznej cmentarza i p. Ryszardowi Zaczyńskiemu, Przewodniczącemu Rady Osiedla, który pilotował w urzędach prowadzenie powyższej sprawy. Ich zaangażowanie na obecnym etapie doprowadziło do ponownego otwarcia nowej części cmentarza. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji.
 2. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 3. Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Lucjan Skalski, mieszkał przy ulicy Minikowo, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks.prob. Janusz Molewski