III NIEDZIELA   WIELKANOCNA  

15.04.2018

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Jest to też Narodowy Dzień Czytania Pisma Św.
 • III Niedziela m-ca, ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne – renowacje polichromii w kościele. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 1. We wtorek całodzienna wizytacja Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego w naszej parafii. FOTORELACJA

–  godz. 10.00 – Msza św. dla wszystkich parafian. Podczas tej Mszy udzielenie sakramentu chorych starszym parafianom. Po Mszy św. przejście na cmentarz – krótkie nabożeństwo modlitwa za zmarłych.

–  godz. 11.45 – spotkanie ze społecznością szkolną Szkoły Podstawowej nr 63

–  godz. 15.30 – spotkanie z katechetami

–  godz. 16.00 – spotkanie z grupami duszpasterskimi w kościele i poświęcenie kaplicy. Jest to spotkanie otwarte dla parafian!

–  godz. 17.00 – spotkanie z PRD i PRE w domu parafialnym

–  godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania 90 osobom – młodzieży naszej parafii.

 1. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19.00 w kościele. Jest to ostatnie spotkanie przed I Komunią św.
 3. Z racji III środy miesiąca przed Msza św. wieczorną o godzinie 17.30 różaniec w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych używek. Różaniec prowadzą osoby z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 4. W czwartek o godz. 8.30 zbiórka i wyjazd pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę na nocne czuwanie. Powrót w piątek o godz. 9.00. W programie m.in.:
 • Kalisz – sanktuarium  Św. Józefa,
 • Ostrów Wlkp. – modlitwa przy  grobie sługi Bożego Kazimierza Rolewskiego
 • Górka Przeprośna – sanktuarium Św. Ojca Pio.
 1. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek o godzinie 19.30. Temat spotkania: „O miłosierdziu po męsku”. Spotkanie prowadzi ks. proboszcz Waldemar Szkudlarek ze Spławia.
 2. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę:

– godz.  9. 00 – szkoła nr 59

– godz. 10.00 – szkoła nr 63

 1. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza gościć będziemy w naszej parafii księdza kleryka z ASD w Poznaniu. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie seminarium.
 2. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 26 kwietnia do 3 maja proszone są o pilny kontakt z ks. proboszczem. Odbiór informacji dotyczących wyjazdu, nr paszportu oraz po 65 r. życia doubezpieczenie.
 3. Przypominamy o składaniu kopert z Daniną Diecezjalną do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Bogusław Roszyk, mieszkał przy ul. Kieleckiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski