XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07.2018

 

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne – polichromie w kościele.
 2. Trzecia środa miesiąca, różaniec w intencji osób zniewolonych nałogami o godzinie 17.30. Zaprasza Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. Franciszkański Czwartek – wyjazd autokarem dzieci za miasto. Zbiórka o godz. 9.00. Powrót o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymują posiłek.
 4. Wyjazd parafialnej autokarowej pielgrzymki do Medjugorie. Piątek godz. 19.00 Msza św., pakowanie bagaży i wyjazd. Powrót 29 lipca w godzinach wieczornych.
 5. W przyszła niedzielę po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zbiórka do Puszek na MIVA Polska – pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Niech 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr będzie naszą wdzięcznością Panu Bogu.
 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne są o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00.
 7. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku zawsze bezpośrednio po Mszy św. rannej i wieczornej jak długo są petenci.
 8. Zapraszamy ministrantów z ojcami na spływ kajakowy do Puszczy Nadnoteckiej od 30 sierpnia do 2 września, tj od czwartku popołudnia do niedzieli wieczora w ostatnie dni wakacji. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza do końca lipca.
 9. Zbiórka dobrej książki dla pacjentów szpitala psychiatrycznego w Poznaniu. Jest to inicjatywa duszpasterstwa mężczyzn. Książki można składać do kosza pod chórem w tygodniu i przyszłą niedzielę.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Kazimiera Kołodziejczak, mieszkała przy ulicy Hrubieszowskiej. Jej pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

ks.prob. Janusz Molewski