UROCZYSTOŚĆ

   WNIEBOWZIĘCIA  NMP

  15.08.2021r.

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na wszystkich Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed każdą Mszą św. możliwość nabycia ziół i kwiatów za dobrowolną ofiarę na CARITAS parafialną.
 • Msza św. o godz. 11:00 jest naszym parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne zbiory. Dziękujemy rolnikom i ogrodnikom za wykonanie wieńców i ofiarowane kwiaty.
 • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na wymianę nawierzchni wokół kościoła, kostkę pozbrukową. Prace, które wykonujemy są również dla kolejnych pokoleń. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te prace. Można także złożyć ofiarę, jako darowiznę przez konto bankowe, którego nr znajduje się na str. internetowej parafii.
 1. Franciszkański czwartek, autokarowy wyjazd dzieci za miasto. Zbiórka o godz. 9:00 przed kościołem. Powrót o godz. 15:30. W najbliższy czwartek dzieci zwiedzą wojskowe lotnisko w Krzesinach i pojadą do kina..
 1. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 1. Organizujemy autokarowy wyjazd w ramach spotkań dla emerytów i rencistów do Owińsk (Kościół MB Fatimskiej), Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej i domu rekolekcyjnego Ruchu Czystych Serc w Bolechowie w środę, 25 sierpnia. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. W ramach odpustu tuleckiego spotkanie wspólnot różańcowych w Tulcach. Środa, 1 września. Zbiórka i wyjazd o godz. 16:30. Powrót ok. 20:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.

 

 1. Osoby zainteresowane jesiennymi rekolekcjami dla wspólnot różańcowych, organizowanymi przez archidiecezję w Morasku, Zaniemyślu, Pniewach, Zaborówcu i Gostyniu są proszone o kontakt w zakrystii.

 

 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, Misyjne drogi, Osserv. Romano,dwumiesięcznik Miłujcie się.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

śp. Andrzej Misiewicz, mieszkał przy ul. Masztowej. Msza św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:00 i następnie pogrzeb na naszym cmentarzu,

śp.Wiesław Borowiak, mieszkał przy ul.Sandomierskiej – działki. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:30 na  cmentarzu na Górczynie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski