XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019

 

 

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne – renowacje polichromii w kościele.
 • Światowy Dzień Środka Społecznego Przekazu – modlimy się za wszystkich tworzących przekaz medialny
 • Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Modlimy się za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 1. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. w kościele pierwsze spotkanie dla rodziców klas III rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św. (godz. 18.30).
 2. W środę, 18 września święto Św. Stanisława Kostki Patrona Polski i młodzieży.
 • Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziny. Po Mszy św. spotkanie dla rodzin ministrantów w Domu Katechetycznym.
 • Imieniny obchodzi Ks. Abp. Metropolita. Polecamy go modlitwą wszystkich parafian.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 2. W sobotę:

– Zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00

– kandydatów na ministrantów o godz. 11.00

– Scholi Dziecięcej o godz. 11.00

– Pierwsze spotkanie organizacyjne młodzieżowego zespołu muzycznego w sobotę o godzinie 12.00 w domu katechetycznym.

– Pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi w sobotę 28 września o godzinie 10.00

 1. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na WT UAM, KUL i szkolnictwo katolickie.
 2. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VII i VIII rozpoczynających przygotowanie do bierzmowania w poniedziałek, 23 września po Mszy św. wieczornej w kościele (godz. 18.30)
 3. W każdy piątek w kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 21.00. O godz. 20.30 różaniec prowadzony przez mężczyzn.
 4. Osoby zainteresowane oddaniem się Matce Bożej, prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Od 14 października przez trzy kolejne poniedziałki odbywać się będą w naszym kościele konferencje dotyczące poświęcenia się Matce Bożej. Poprowadzi je siostra Franciszkanka Maryi Niepokalanej.
 5. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, darmowy nr Miłujcie się.
 6. Odeszła do wieczności śp. Halina Budzyńska, mieszkała przy ul. Żorskiej, jej pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu.

 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks.proboszcz Janusz Molewski

Ogłoszenie Kurialne:

Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 25 i 50 lecia serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę, 22 września o godz. 16.00 do Poznańskiej Katedry na Mszę św. dziękczynną, której będzie przewodniczył Ks. Bp. Zdzisław Fortuniak. Po Mszy św. spotkanie ks. bpa  z jubilatami w gmachu ASD przy ul. Wieżowej 4.