XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017

 1. Dzisiaj:
 • III niedziela miesiąca, ofiary składane podczas Mszy Św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 • Po wszystkich mszach św. zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życie. Potrzebny jest pesel. Zbiórka podpisów pod chórem na stoliku.
 1. W tym tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej
 • we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego
 • w środę – św. Łukasza Apostoła, patrona służby zdrowia. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia
 • w piątek – św. Jana Kantego, patrona studentów. Zapraszamy studentów na Msze św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. i różańcu I spotkanie duszpasterstwa studentów.
 1. Spotkanie członków Żywego Różańca we wtorek o godz. 17.00 w domu katechetycznym.
 2. Krąg biblijny prowadzony przez ks. prof. Janusza Nawrota we wtorek o godz. 19.00.
 3. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godzinie 19.00.
 4. Katecheza uzupełniająca dla osób, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 20.00 w domu katechetycznym.
 5. W piątek zapraszamy młodzież do wspólnego włączenia się w różaniec po wieczornej Mszy św. Po różańcu w salce spotkanie.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wyjadą autokarami w sobotę na Lednicę. Zbiórka o godz. 9.00 przy kościele. Powrót ok. 14.00.
 7. W sobotę spotkania:

               – Oaza Nowej Drogi o godz. 9.00,

               – Zbiórka ministrantów o godz. 10.00,

               – Schola dziecięca o godz. 10.00,

               – Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00

               – Kandydaci na ministranta o godzinie 11.00.       .

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Homilię wygłosi Ojciec Dariusz Godawa – dominikanin z Kamerunu. Po Mszach św. będzie można wesprzeć jego pracę ofiarami do skarbony.
 2. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.30 spotkania grup dziewczęcych z wszystkich trzech roczników przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Nabożeństwa różańcowe – codziennie od poniedziałku do piątku dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godzinie 17.30.
 4. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek, 27 października. Spotkanie poprowadzi ks. egzorcysta, temat : „wróg nr jeden”.
 5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 26 kwietnia do 3 maja (8 – dniowa). Bliższe informacje w gablocie i zakrystii. Zapisy w zakrystii.
 6. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.

ks.prob. Janusz Molewski