XXXIII NIEDZIELA

ZWYKŁA 15.11.2020 r.

 1. Dzisiaj:
 • Homilie w naszym kościele głosi Ojciec Mateusz Stachowski, franciszkanin
 • Światowy Dzień Ubogich
 • Ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele, remont domu parafialnego. Dziękujemy za ofiary przekazywane przez konto parafialne.
 • Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu, chrześcijanom znjdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Można tę pomoc przekazać przez konto parafialne.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. Adoracji przewodniczy Ojciec Lo Feudo. Przygotowujemy naszą parafię do wieczystej, 24 godzinnej, adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do zaangażowania się wszystkich rodzin. Formularze zgłoszeniowe są wyłożone w kościele i zakrystii.
 2. Msza św. w intencji małżeństw przeżywających w tym roku 30, 35, 40 i 45 rocznicę przyjęcia sakramentu małżeństwa w sobotę o godzinie 16.00. Przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 3. Różaniec za zmarłych, listopadowe wymienianki codziennie do końca miesiąca
  o godz.17:30. Wymienianki składamy do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na utrzymanie parafii.
 1. Odpust zupełny za zmarłych można ofiarować do końca listopada, przez osiem wybranych dni. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie tego dnia Komunii św., nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitw; Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania odpustu za parafian. Kartki z nazwiskami zmarłych parafian znajdują się na balsakch prezbiterium.
 1. Wymienianki roczne są przyjmowane w biurze parafialnym lub zakrystii po Mszach św.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek, od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy).
 1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać 60 osób. Dbajmy o swoje zdrowie, zasłaniajmy usta i nos, a także dezynfekujmy ręce wchodząc do kościoła
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 1. Odszedł do wieczności nasz parafianin:

śp. Paweł Sobera. Mieszkał przy ulicy Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ks. proboszcz Janusz Molewski