Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

16.04.2017

 

 1. Wszystkim Kochanym Parafianom i gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, doświadczenia miłosierdzia i łaski Bożej. Niech święta umocnią więzi z Panem Bogiem i w rodzinach.
 2. I ŚWIĘTO WIELKANOCNE – Msza św. poranna o godzinie 7.00 poprzedzona procesją eucharystyczną z figurką zmartwychwstałego Chrystusa wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.
 3. II Święto Wielkanocne Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny UAM, KUL i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.
 4. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 5. Spotkania młodzieży klas II gimnazjalnej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, we wtorek: dziewczęta o godzinie 16.00, chłopcy o godzinie 17.00.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych, ostatnie przed I Komunia św. w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 7. Spotkanie wspólnoty św. Antoniego w środę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym
 8. Wyjazd autokarowej pielgrzymki na czuwanie na Jasna Górę w czwartek o godzinie 8.00. Powrót w piątek około 9.00. Są jeszcze wolne miejsca.
 9. W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek o godzinie 19.30 w kościele. Temat spotkania: O tych sprawach po męsku. Spotkanie prowadzi ks. Adam Pawłowski. Opiekun Przymierza Miłosierdzia.
 11. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę. Grupa sobotnia o godzinie 11.00, grupa niedzielna o godzinie 12.00. Jest to pierwsza próba przed uroczystością.
 12. W sobotę: spotkanie dla ministrantów i kandydatów o godzinie 10.00, dla scholii dziecięcej o godzinie 10.00, Oaza Dzieci Bożych o godzinie 11.00.
 13. Czuwanie modlitewne przed Świętem Miłosierdzia Bożego w sobotę o godzinie 19.00.
 14. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszła niedzielę. Homilie podczas wszystkich Mszy św. głosić będzie Ojciec Mateusz Stachowski, franciszkanin.
 15. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie w tygodniu 15 minut przed wieczorna Mszą św. w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 16. Wyjazd parafialnej pielgrzymki do Fatimy w przyszła niedzielę. Zbiórka o godzinie 6.15. Przed wyjazdem Msza św. o godzinie 6.30.
 17. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dotkniętej wojną Syrii. Jest to akcja Caritas Polska.
 18. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną Daninę Diecezjalną. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny od każdego mieszkańca. Można jeszcze składać koperty do skarbony przy bocznej ścianie ołtarza.
 19. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Liturgii i kościoła przed świętami: Osobom przygotowującym Grób Pański, za ofiary na kwiaty i ofiarowane kwiaty, p. organistce, scholii młodzieżowej, panu Kościelnemu i osobom, które sprzątały kościół, za czuwanie przy grobie rodzinom, młodzieży i dzieciom. Caritasowi za przygotowanie i ufundowanie paczek dla chorych i starszych, za organizacje pomocy żywnościowej dla uboższych parafian. Rodzinom, które podzieliły się żywnościom. Caritasowi za kiermasz książkowy przed świętami. Piekarni p. Machowicz za sponsorowanie pieczywa i słodyczy dla chorych i dzieci. Dziękujemy szafarzom i służbie liturgicznej. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała nowy baldachim. Dziękujemy za pomoc w instalacji kolejnego oświetlenia w kościele. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Za bardzo wiele gestów życzliwości wobec kościoła i nas księży. Bóg zapłać.
 1. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., Miłujcie się.

 

ks.prob. Janusz Molewski