NIEDZIELA

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16.06.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Trójcy Świętej.
 • Z racji trzeciej niedzieli ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne – renowację polichromii w kościele.
 • W sanktuarium Tuleckim odbywa się Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka rowerowa o godzinie 10.15 i motocyklowa o godzinie 10.45. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa o godzinie 12.00.
 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży naszej parafii ze szkół podstawowych nr 59 i 63 w poniedziałek o godz. 17.00.
 2. Próba sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek o godz.17.15.
 3. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9,30  i 11.00.

O godz. 16.00 Msza św. i procesja ulicami parafii:  św. Antoniego, Książęcą, Orląt     i św. Antoniego. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Jerzy Molewski, Chrystusowiec.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy wg kolejności: Ekipy Notre Dame, Wspólnota Św. Antoniego, Domowy Kościół i młodzież. Prosimy o obecność i zaangażowanie w procesji wszystkich ministrantów, szafarzy, dzieci I komunijnych i rocznicowych w strojach, dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn do baldachimu, sztandary, feretrony, kobiety ze świecami.

Prosimy parafian o przybranie domów w chorągwie i emblematy eucharystyczne – nie tylko na trasie procesji – jest to znak naszej miłości do Chrystusa eucharystycznego.

 1. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna i nieszpory w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz.18.00. Pierwsze nieszpory i procesja w najbliższą środę.
 2. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15.
 3. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie o godz. 17.50. Po różańcu, przed Mszą św. wieczorną.
 4. Serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom, przedsiębiorstwom i instytucjom, które wsparły nasz parafialny festyn. Dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu występu Arki Noego. Wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie tego wydarzenia. Msza św. za wszystkich ofiarodawców i darczyńców festynu w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 5. Rodziców dzieci, które w sierpniu wyjeżdżają z parafią w Pieniny prosimy o oddanie kart zgłoszeniowych. (Pilne!).
 6. Parafia organizuje 5 dniową autokarowa pielgrzymkę na Litwę w dniach od 9 do 13 października ( od środy do niedzieli ). W programie min. zwiedzanie Wilna, Troki, Szawle. Koszt 1090 zł.  Dokładny program w gablocie. Zapisy w zakrystii.
 7. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 8. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Wanda Marciniak, mieszkała przy ul. Ożarowskiej, jej pogrzeb odbył się we wtorek na naszym cmentarzu,   śp. Stefan Kaczmarek, mieszkał przy ul. Ożarowskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski

 

Komunikat Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Centralna procesja Bożego Ciała dla miasta Poznania rozpocznie się w czwartek, w  uroczystość Bożego Ciała w kościele Bożego Ciała Mszą św. o godzinie 10.00. Po Mszy Sw. wyruszy procesja ulicami Garbary, Chwaliszewo na Ostrów Tumski, gdzie przy czwartym ołtarzu, przy katedrze Ks. Arcybiskup Metropolita wygłosi kazanie. Na centralną procesję ulicami naszego miasta są zaproszeni wszyscy archidiecezjanie.