III NIEDZIELA  ADWENTU 

16.12.2018

 1. Dzisiaj:
 • Podczas Mszy św. o godz. 11.00 promocja –ustanowienie nowych ministrantów
 • O godzinie 15.00 Msza św. w intencji jubilatów 50, 55, 60 i 65 lecia małżeństwa. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym
 • Ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne.
 • Osoby, które odebrały Tytki Miłosierdzia prosimy o ich przyniesienie do wieczornej Mszy św.
 1. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. wieczorną. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. wieczorną.
 2. Spotkanie biblijne połączone z opłatkiem grupy bibijnej we wtorek po wieczornej Mszy św. Spotkanie prowadzi ks. Prof. Janusz Nawrot.
 3. Różaniec w intencji osób uzależnionych w środę , trzecią miesiąca o godzinie 17.30.
 4. Spotkanie wigilijne dla osób starszych, emerytów i rencistów – w pensjonacie „Wrzos” dzięki uprzejmości pp. Jakubczaków i Zagórskich i przy współorganizacji Parafialnego Zespołu Caritas w piątek 21 grudnia o godz. 15.00.
 5. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek. W tym tygodniu nocna adoracja z piątku na sobotę w intencji o dobrą spowiedź przed świętami dla wszystkich parafian. Kaplica przy prezbiterium. Prośba o zapisy na godziny nocne, lista na stoliku pod chórem lub przy bocznym wejściu.
 6. Spowiedź w naszym kościele z udziałem zaproszonych księży z dekanatu w sobotę od 8.00 do 10.00 i od 14.00 do 17.00 (przerwa w spowiadaniu 15.30-16.00). Codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną.
 7. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 poprzedzone godzinkami. Po Mszach św. śniadanie. Dzieci zapraszamy na ostatnie dla nich roraty w piątek. Po roratch rozdanie nagród za uczestnictwo. Dla dorosłych roraty jeszcze w sobotę  i poniedziałek, 24 grudnia.
 8. Sprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. Serdecznie prosimy parafian o pomoc.
 9. Spotkanie opłatkowe:

–  dla młodzieży w piątek, 21 grudnia o godz. 19:00

–  dla wszystkich ministrantów i kandydatów w sobotę 22 grudnia o godz. 10:00

–  dla scholii dziecięcej  i Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00

 1. Prosimy o udostępnianie zdjęć i wspomnień z I Nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej, które miało miejsce w naszej parafii w 1977 r. Pragniemy zrobić wystawę, która pokaże tamte historyczne chwile.
 2. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, książki religijne, kalendarze, kropielnice ceramiczne (forma cegiełki na odnowę polichromii) do nabycia w przedsionku kościoła.
 3. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 4. Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Bogdan Mielnik, mieszkał przy ulicy Wiślickiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o godz. 11.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek …

 ks.proboszcz Janusz Molewski