XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • W Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • Trzecia niedziela miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 • Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek ofiar na KUL, Wydział Teologiczny UAM i  szkoły katolickie.
 1. W poniedziałek w liturgii święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski:
 • Imieniny ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Msza św. w katedrze w intencji solenizanta o godz. 10.00.
 • Msza św. dla ministrantów i ich rodziców w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym.
 1. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Mszą św. o godzinie 18.00.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, które w przyszłym roku mają przyjąć I Komunie św. odbędzie się we wtorek o godzinie 19.00 w kościele.
 3. Spotkanie scholii młodzieżowej we wtorek o godzinie 19.00.
 4. Spotkanie wspólnoty św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie kręgu biblijnego – pierwsze powakacyjne prowadzi ks. proboszcz – w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.45 w kościele.
 7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasy VII SP w czwartek po wieczornej Mszy św., klasy II Gimnazjum w środę po wieczornej Mszy św., klasy III Gimnazjum w piątek o godz. 16.30.
 8. Zbiórka ministrantów szkoły podstawowej i gimnazjum w sobotę o godzinie 10.00. Kandydatów na ministranta zapraszamy w sobotę na godzinę 11.00.
 9. Parafialna autokarowa pielgrzymka do Włocławka, Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Sokółki i Warszawy w najbliższy piątek zbiórka i wyjazd o godz. 6.00. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.
 10. Organizujemy wyjazd w ramach „Różaniec do granic” w sobotę 7 października do Sarbinowa nad morze. Jest to akcja w całej Polsce oplecenia różańcem granic naszej ojczyzny. Zapisy w zakrystii. Koszt 50zł. (autokar).
 11. Osoby, które chciałyby się włączyć jako wolontariusze w „Szlachetną paczkę” znajda informacje w gablocie parafialnej.
 12. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 13. Odeszła do wieczności śp. Alicja Jankowska, mieszkała przy ulicy Masztowej. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 13.50 na cmentarzu Junikowskim. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

ks. prob. Janusz Molewski