III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017

 

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – ofiary składane na tacę podczas Mszy Św. są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, renowację polichromii w kościele i inwestycje parafialne.
 2. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą Św. o godz. 18.00.Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą Św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie wigilijne dla emerytów i rencistów w pensjonacie „Wrzos” dzięki uprzejmości pp. Jakubczaków i pp. Zagórskich i przy współorganizacji Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godzinie 15.30.
 4. Spotkanie Wspólnoty św. Antoniego w środę się nie odbędzie.
 5. Sprzątanie kościoła przed świętami w czwartek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy osoby chętne, szczególnie młodzież.
 6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.45 w kościele.
 7. Spotkanie opłatkowe młodzieży w piątek o godz. 19.00
 8. Spotkanie opłatkowe ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 9. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. wg porządku niedzielnego – z wyjątkiem Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Wieczorem tego dnia zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie pozwólmy, aby ktoś tego dnia pozostał sam. Niech wolne miejsce przy wigilijnym stole nie będzie tylko symbolem, ale znakiem naszej otwartości i miłości. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień wigilii zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez względu na wiek. Pasterka w naszym kościele o godzinie 24.00.
 10. Prosimy, aby wszyscy parafianie przed świętami skorzystali z sakramentu pojednania. Spowiedź w naszym kościele w tym tygodniu codziennie pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św. W sobotę jeszcze od godz. 16.00 do 18.00.
 11. Roraty codziennie do soboty włącznie – ostatnie dla dzieci w piątek. Prosimy dzieci o przyniesienie wyklejanek. Gorliwość dzieci zostanie wynagrodzona.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę.
 13. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, książki religijne i kalendarze do nabycia w przedsionku kościoła. Młodzież z KSM’u rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 14. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Miłujcie się.
 15. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Stanisława Stróżniak, mieszkała przy ulicy Staszowskiej, jej pogrzeb odbył się we czwartek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

ks. prob. Janusz Molewski