V NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU 18.03.2018

1. Dzisiaj:

Trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne

Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15

Spotkanie dla młodzieży studenckiej i pracującej o godz. 19.00 na probostwie.

2. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00.

3. Od poniedziałku do piątku odbywają się rekolekcje szkół podstawowych nr 59 i  63     w szkole i naszym kościele. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa dzieci w rekolekcjach i wszystkich o modlitwę za dzieci i młodzież.

4. Zapraszamy na różaniec i Mszę św. w intencji osób uzależnionych od różnych nałogów w najbliższą środę i każdą trzecią miesiąca. Różaniec o godzinie 17.30. Msza św. o godzinie 18.00.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.30, 17.30 z udziałem dzieci, o godz. 19.30 ulicami naszej parafii  na Os. Pawła Strzeleckiego. Początek ulica Malinowskiego. Prośba  o czytanie rozważań i poniesienia krzyża następujące grupy i wspólnoty:

I     –  Parafialna Rada Duszpasterska i Ekonomiczna

II   –  Rodzice dzieci I Komunijnych

III   –  Kościół Domowy i Ekipy Notre Dame

IV   –  Żywy Różaniec Kobiet

V     –  Żywy Różaniec Mężczyzn  i Duszpasterstwo Mężczyzn

VI    –  Caritas

VII   –  Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do bierzmowania kl. II i III

VIII  –  Chór

IX     –  Oaza Dzieci  Bożych wraz z rodzicami i młodzież oazowa

X       –  Kręgi biblijne i szafarze

XI     –  KSM i studenci

XII     – Wspólnota św. Antoniego

XIII    – Towarzystwo Przyjaciół ASD i Rodzin osób powołanych

XIV    –  Ministranci z rodzicami

Prosimy o zabranie ze sobą świec – zniczy.

6. Całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z piątku na sobotę, początek    o godz. 21.00. Do godz. 24.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi. Adorację tradycyjnie podejmujemy w intencji o łaskę dobrej wielkanocnej spowiedzi dla wszystkich parafian, Zachęcamy do wpisania się na listę – na stoliku pod chórem.

7. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych księży spoza parafii w sobotę od godz. 8.00 do 10.00 i od 14.00 do 17.30 (przerwa 15.30-16.00).

8. W sobotę – spotkanie ministrantów i kandydatów o godz. 10.00, Scholii dziecięcej o godz. 10.00, Oazy Dzieci Bożych o godz. 11.00.

9. W przyszłą niedzielę – Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci będzie wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej).  Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało).

Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje apostołów. Na zakończenie Marszu konkurs najdłuższych palm i namaszczenie olejem nardowym.

10. Spotkanie biblijne we czwartek o godz. 19.00. Prowadzi ks. Proboszcz.

11. Na stoliku pod chórem  i przy  bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji.

12. Na  stoliku pod chórem można nabywać świece caritas, paschaliki na stół wielkanocny, tytki charytatywne, którymi pragniemy wesprzeć rodziny naszej parafii w trudnej sytuacji. Zachęcamy też do akcji „woreczek ryżu”, którym wspieramy jako parafia rodzinę syryjską, wysyłając co miesiąc 510 zł. Porcja ryżu jest naszym jedynym całodziennym wyżywieniem i formą postu, modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Woreczek ryżu nabywamy za dobrowolną ofiarę.

13. Parafia nasza organizuje pielgrzymki: do Częstochowy na nocne czuwanie – wyjazd w czwartek rano, 19 kwietnia. Powrót w piątek rano, 20 kwietnia. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.

ks. prob. Janusz Molewski