XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela – 18.06.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • III Niedziela miesiąca, ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne, renowacje polichromii w naszym kościele.
 • Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach. Uroczysta Msza św. której będzie przewodniczył ks. Biskup Grzegorz Balcerek o godzinie 12.00 Dokładny program w gablocie parafialnej. Z naszego kościoła o godzinnie 7.30 wyjdzie pielgrzymka piesza, o 10.40 wyjazd rowerami i motocyklami.
 • Msza św. o godzinie 11.00 w łączności z procesją eucharystyczną.
 1. Codziennie do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. wieczorna w łączności z nieszporami i procesja eucharystyczną. Zapraszamy do udziału dziewczynki sypiące kwiaty , dzieci I Komunijne, ministrantów, szafarzy, panów do baldachimu, sztandary i feretrony, panie ze świecami. Włączajmy się wszyscy we wspólne dziękczynienie Bogu za Eucharystię.
 2. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkół Podstawowych nr 59 i 63 w czwartek o godzinie 9.00. Zapraszamy dzieci z nauczycielami i rodzicami. Zadbajmy, aby dzieci zakończyły rok nauki z Bogiem.
 4. W piątek przypada uroczystość NSPJ. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorna Msza św. w łączności z procesją eucharystyczną. Zapraszamy na te Mszę św. wszystkie grupy i ruchy działające przy naszej parafii do wspólnego dziękczynienia za mijający rok duszpasterski. Po Mszy św. spotkanie przy grillu dla młodzieży.
 5. Spotkanie dla młodzieży klas II gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św.
 6. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 7. Rajd rowerowy dla ministrantów w sobotę. Zbiórka o godzinie 9.00 przy kościele. Zapisy w zakrystii.
 8. Msza św. w intencji ofiarodawców, sponsorów i osób zaangażowanych w organizację Festynu Parafialnego w przyszła niedzielę o godzinie 11.00.
 9. Nabożeństwo czerwcowe, litania do NSPJ, codziennie o godz. 17.50 na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 10. Dzieci wyjeżdżające na wspólne wakacje do Dębek prosimy o uzupełnianie wpłat oraz dokumentacji wyjazdu. Zwolniły się jeszcze trzy miejsca. Zapraszamy do zapisów.
 11. Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę na Litwę w dniach od środy, 27 września do niedzieli 1 października. Dokładny program w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii. Koszt 980 zł.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała, szczególnie za przygotowanie ołtarzy, wspólnocie Ekip Notre Dame, Kościołowi Domowemu, Caritasowi i młodzieży z KSM-u. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali domy.
 13. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Posłańca Św. Antoniego i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 14. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Stefan Sieg, mieszkał przy ulicy Minikowo. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu, śp. Czesław Fiszer, mieszkał przy ulicy Żorskiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00 na naszym cmentarzu. Śp. Marian Banaszak. Mieszkał przy ulicy Kieleckiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski

 

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Poznaniu:

 

W nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta księża biskupi zapraszają do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się ona w piątek 23 czerwca. Początek, Msza św. o godzinie 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Kościelnej. Zakończenie na Placu Adama Mickiewicza, przy poznańskich krzyżach, nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.