XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane podczas Mszy świętych na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Renowacje polichromii w kościele i ułożenie kostki wokół kościoła.
  1. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św., tak długo jak są petenci.

 

  1. Msze św. niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00. W tygodniu Msze św. o 7:00 i 18:00.
  1. Franciszkański czwartek. Zbiórka i wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 9:00. Powrót o 15:30. Dzieci spędzą dzień w Lusowie nad jeziorem i odwiedzą Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymają posiłek.
  1. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach św. święcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji ofiary zbierane na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Niech 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr będzie wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu.
  1. Koordynatorzy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu organizują autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 września (9 dniowa od soboty do niedzieli). Koszt 650 zł i 220 Euro. Zapisy w zakrystii.
  1. Kaplica wieczystej adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, nowy nr dwumiesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
  1. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Wiesława Mrozińska, mieszkała przy ulicy Tarnobrzeskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Śp. Kazimierz Michalski, mieszkał przy ulicy Malinowskiego, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Śp. Halina Szkódlińska, mieszkała przy ulicy Żorskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 11.00 na cmentarzu przy ulicy Bluszczowej w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski