XXIX  NIEDZIELA 

     ZWYKŁA

   18.10.2020r.

 1. Dzisiaj :
 • Światowa Niedziela Misyjna. Kazanie głosi ks. Jarosław Wiśniewski misjonarz z Boliwii. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Misje.
 • Trzecia Niedziela miesiąca. Ofiary składane na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele, remont domu katechetycznego i ogrzewanie kościoła.
 1. Wymienianki roczne (czytane w niedziele przed Mszami św. o 7:30 i 9:30) są przyjmowane w biurze parafialnym lub zakrystii.

Wymienianki listopadowe  (różaniec w listopadzie o godz. 17:30) można składać do skarbony przy ołtarzu od ostatniego tygodnia października.

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w czwartek o godz. 19:00 w kościele.
 2. Msza św dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., połączona z poświęceniem książeczek do nabożeństwa w sobotę o godzinie 16.00. Książeczki do nabycia w zakrystii.
 3. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w kościele.
 4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 („10 różańca” i Komunia św.). Osoby pracujące do późna zapraszamy na różaniec w każdy czwartek i piątek o godz. 20:30.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek, od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy).
 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki
  i Mały Gość Niedzielny.
 7. Odeszli do wieczności:

– Śp. Jacek Polichnowski, mieszkał przy ulicy Chęcińskiej, jego pogrzeb odbył się
w wtorek na naszym cmentarzu.

–  śp. Aleksander Gorzelańczyk, mieszkał przy ulicy Rogozińskiego, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski

INFORMACJE DOTYCZĄCE PANDEMII:

 

W związku z wprowadzeniem Czerwonej Strefy, informujemy, że w naszym kościele jednorazowo może przebywać 120 osób. Prosimy o zachowanie odległości między osobami (co najmniej 1,5m). Dezynfekcje rąk przy wejściu. Obowiązku noszenia maseczek.

Wszelkie spotkania w Domu Katechetycznym na czas „Czerwonej strefy” zostają zawieszone.

Ksiądz Arcybiskup wydał dyspensę dotyczącą obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcamy usilnie do uczestnictwa we Mszy Świętej poprzez media:

https://www.youtube.com/watch?v=5AhBoKj9XnY