XXXIII  NIEDZIELA ZWYKŁA 

18.11.2018

 

 1. Dzisiaj;
 • ofiary ofiary składane podczas Mszy św.na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i inwestycje parafialne – renowację polichromii w naszym kościele
 • poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00
 • o godzinie 15.00 zapraszamy na koncert męskiego kameralnego zespołu śpiewu cerkiewnego „Partes” – „Cerkiewne śpiewy Kresów dawnej Rzeczypospolitej”. Po koncercie przejdziemy na cmentarz parafialny pod pomnik Powstańców Wiekopolskich na krótką modlitwę przypominając nazwiska poległych, pomordowanych i zmarłych powstańców.
 1. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19.00, prowadzi   prof. Janusz Nawrot
 2. Msza św. z okazji św. Cecelii – patronki muzyki kościelne,j w int. chóru parafialnego    i wszystkich tworzących oprawę muzyczną w naszej parafii w środę o godz. 18.00.       Po Mszy św.  zapraszamy na spotkanie przy kawie w domu parafialnym.
 3. W int. osób uzależnionych różaniec i Msza św. w środę o godzinie 18.00.
 4. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy w piątek. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła o godz. 14.00. Powrót w sobotę o godz. 22.00. Wyżywienie we własnym zakresie.
 5. W sobotę 24 listopada przypada 44 rocznica poświęcenia naszego kościoła i 94 rocznica erygowania parafii. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona wg formularza rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
 6. Przyszła, ostatnia niedziela roku liturgicznego jest uroczystością Chrystusa Króla.
 7. W niedzielę 25 listopada, o godz. 19:00 w domu katechetycznym spotkanie grupy młodzieżowej – zapraszamy młodzież, która już przyjęła sakrament bierzmowania, licealistów i studentów.
 8. Wymienianki, różaniec za zmarłych codziennie w listopadzie o godz. 17.30. Wymienianki listopadowe można składać do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Wymienianki roczne w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary.
 9. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Francji w dniach od 29 czerwca do 11 lipca 2019. W programie m.in. Strasburg, La Salette, Lourdes, Paryż i Kolonia.  Program i zapisy w zakrystii.

Pielgrzymkę na Litwę,  Warmię i Mazury w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019. Koszt 1220 zł. Program w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii.

 1. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 19.30. Temat spotkania: „Józefie najroztropniejszy” – Mężczyzna silny Duchem.
 2. Osoby, które chciałby się włączyć w przygotowanie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które będzie miało miejsce w przyszłym roku w maju, proszone są o kontakt z księdzem proboszczem.
 3. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 4. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Stanisława Jurga, mieszkała przy ulicy Opatowskiej, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks.prob. Janusz Molewski