VII Niedziela Zwykła

19.02.2017

 1. Dzisiaj:
 • Homilie podczas wszystkich Mszy św. głosi ojciec Mateusz Stachowski, franciszkanin.
 • III Niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i inwestycje parafialne; restauracje polichromii w naszym kościele.
 • po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty młodzieżowej.
 1. Spotkanie dla chętnych chłopców gimnazjalistów w każdy wtorek o godzinie 17.00 w domu katechetycznym. Spotkania są prowadzone przez Maltańczyków ze Stowarzyszenia Doktryny Chrześcijańskiej.
 2. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skarbony w bocznym filarze.
 3. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzący, ks. prof. Janusz Nawrot.
 4. Spotkanie Wspólnoty Świętego Antoniego w środę o godzinie 18.30 w domu katechetycznym.
 5. W ramach spotkań dla mężczyzn, kolejne w najbliższy piątek o godzinie 19.30 w domu katechetycznym. Temat: „Męski wymiar wiary”. Prowadzący ks. prof. Janusz Nawrot, biblista.
 6. „Randka małżeńska” w najbliższą sobotę o godzinie 19.00. w domu katechetycznym.. Zapraszamy małżonków bez względu na staż małżeński na dobry film i kawę. Jest zapewniona opieka nad dziećmi w innej Sali domu katechetycznego.
 7. W sobotę: zbiórka ministrantów – szkoła podstawowa i gimnazjum o godzinie 10.00, Schola dziecięca o godzinie 10.00, Oaza Dzieci Bożych o godzinie 11.00., kandydaci na ministranta on godzinie 11.00.
 8. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 13 do 29 marca, w poniedziałki i środy o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 9. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Tygodnik Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Posłaniec Św. Antoniego, Misyjne drogi, dwumiesięcznik Miłujcie się.
 10. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Stefan Ignaszewski, mieszkał przy ulicy Staszowskiej, jego pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu w sobotę. Śp. Teresa Tęga, mieszkała przy ulicy Czekanowskiego, jej pogrzeb odbył się w miniony piątek na naszym cmentarzu. Śp. Marianna Kaczmarek, mieszkała przy ulicy Olkuskiej, jej pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu komunalnym na Junikowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. prob. Janusz Molewski