III Niedziela

Wielkiego Postu

19.03.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego oraz renowacje polichromii naszego kościoła. Bóg zapłać.
 • Msza św. o godzinie 9.30 w intencji członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i  Parafialnej Rady Ekonomicznej. Ks Arcybiskup Metropolita pismem z dnia 10 marca br. powołał osoby które przez najbliższe 4 lata będą tworzyły powyższe rady. PRD liczy 20 członków, PRE 6 członków. Misją członków PRD jest wspieranie księdza proboszcza w pracy duszpasterskiej, wyrażanie opinii oraz propozycji dotyczących doskonalenia duszpasterstwa parafialnego. Misją członków PRE jest wspieranie ks. proboszcza w administrowaniu dobrami materialnymi parafii. Nazwiska członków tych rad znajdują się w gablocie parafialnej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatniej kadencji rad wspierali duszpasterstwo i inwestycje materialne.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 17.15.
 • Spotkanie wspólnoty młodzieżowej po Mszy św. wieczornej
 1. Spotkania młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
 • Klasy I we wtorek: dziewczęta o godzinie 17.30, chłopcy o godzinie 18.30,
 • Klasy III w piątki: dziewczęta o godzinie 16.30, chłopcy po ostatniej drodze krzyżowej.
 1. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 2. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godzinie 18.30.
 3. Spotkanie biblijne w czwartek o godzinie 18.30, prowadzi ks. proboszcz.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 7.30, 17.15 z udziałem dzieci, o 19.00 z udziałem młodzieży.
 5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę, 25 marca. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00, Podczas Mszy św. o godzinie 9.00 przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę wszystkich, ale szczególnie młodzież. Materiały związane z duchową adopcją będą do odbioru przed Mszą św.
 6. W sobotę: zbiórka ministrantów – szkoła podstawowa i gimnazjum o godzinie 10.00 Schola dziecięca o godzinie 10.00, Oaza Dzieci Bożych o godzinie 11.00., kandydaci na ministranta on godzinie 11.00.
 7. Od soboty Mszy św. o godzinie 18.00 rozpoczynamy Misje Parafialne. Prowadzić je będą Ojcowie Franciszkanie. Trwać będą cały tydzień. Dokładny program jest w Liście do Parafian na Wielki Post. Prosimy o zabranie listu przy wyjściu z kościoła.
 1. Nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze z 20 na 21 kwietnia, tj z czwartku na piątek. Wyjazd w czwartek rano, przez Gołuchów i Kalisz, pobyt w sanktuarium Św. Józefa, nocne czuwanie na Jasnej Górze od apelu do 3.45 i powrót w piątek rano około godziny 9.00. Koszt 65 zł. zapisy w zakrystii.
 2. Na stoliku pod chórem i przy bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które ten obowiązek co roku spełniają. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego parafianina.
 3. Caritas Parafialna na stoliku pod chórem rozprowadza paschaliki na Wielkanoc, książki religijne – wartościowe prezenty na święta. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc parafianom w potrzebie. Można także za dobrowolną ofiarą włączyć się w akcję „Woreczek ryżu” – jako parafia adoptowaliśmy jedną rodzinę syryjską, którą wesprzemy przez pół roku comiesięczna wpłatą 510 zł. Można także na ten cel od przyszłej niedzieli składać ofiary do skarbony św. Antoniego.
 4. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (w nowej szacie), tygodnik Niedziela, Tygodnik Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., dwumiesięcznik Miłujcie się.
 5. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Bronisława Walczak, mieszkała przy ulicy Dęblińskiej, jej pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu w środę. Śp. Sabina Kolasinska, mieszkał przy ul. Głuszyna, jej pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu w środę . Śp. Irena Pieprzyk, mieszkała na ul. Garaszewo. Jej pogrzeb odbędzie się na naszym cmentarzu w środę o godzinie 10.00 Msza św. i pochówek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski