V NIEDZIELA

WIELKANOCNA

19.05.2019

 

 1. Dzisiaj:

– III niedziela m-ca  – ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. na tace są przeznaczone                   na renowację  polichromii w naszym kościele.

– Gościmy w naszej parafii kleryka z ASD w Poznaniu, po wszystkich Mszach św. zbiórka

   do puszek na utrzymanie seminarium.

 1. Kolejne spotkanie dla osób przeżywających 33 dniowe rekolekcje przed poświęceniem się Matce Bożej w poniedziałek o godzinie 19.00 w kaplicy.
 2. Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do Nawiedzenia Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej. Nauki ogólne od czwartku do soboty codziennie o godz. 9.30 i 18.30. Nauki stanowe: dla kobiet w czwartek o godz. 19.30, dla mężczyzn w piątek o godz. 19.30. Dla młodzieży w sobotę o godz. 19.30. Dla dzieci w czwartek i piątek o godz. 17.00 i w sobote o godz. 10.00. Spowiedź przed Nawiedzeniem Obrazu w sobotę od godz. 8.00 do 9.30 i od 15.00 do 17.30.

Rekolekcje prowadzi Ks. dr Adam Adamski, Filipin. Program rekolekcji jest zamieszczony w listach do parafian i na stronie internetowej.

 1. Nawiedzenie Matki Bożej w ikonie jasnogórskiej w poniedziałek, 27 maja. O godz. 17.15 gromadzimy się w kościele, procesyjnie przejdziemy na ulicę Orląt, gdzie powitamy Matkę Bożą i uroczyście przyniesiemy obraz do Kościoła. O godz. 18.00, po uroczystym powitaniu Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa. Dokładny program 24 godzinnego Nawiedzenia znajduje się w liście do Parafian i na stronie internetowej.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele, przy figurze św. Antoniego. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedziele przy figurze Matki Bożej na Rondzie Wielka Starołęka

 1. W związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii cudownego obrazu w naszej parafii:

– Mężczyzn prosimy o zapisy do Straży Honorowej przy Obrazie. (niesienie w procesji lub

  dyżur 1 godzinę w ciągu doby Nawiedzenia). Zapisy w zakrystii.

– Materiały do dekoracji domów można nabywać na stoliku pod chórem

– Prosimy, aby wszyscy parafianie zadbali o udekorowanie domów w trakcie Nawiedzenia, 27 i 28   maja.

 1. Dzieci klas IV przeżywające rocznicę I Komunii św. zapraszamy na wspólne świętowanie w strojach w poniedziałek na godzinę 17.15 do kościoła. Uczestnictwo we Mszy św. rozpoczynającej Nawiedzenie będzie podziękowaniem za dar I Komunii św.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci zapisanych na sierpniowy wyjazd w Pieniny w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele (po Mszy św. wieczornej)
 3. W związku z Festynem parafialnym, który odbędzie się w tym roku w sobotę 15 czerwca prosimy o pomoc w formie ofiar i gadżetów na loterie. Zachęcamy o włączenie się firm i przedsiębiorstw, które znajdują się na terenie naszej parafii. W tym roku na Festynie gościmy zespół „Arkę Noego”.
 4. W sobotę, 1 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży Lednica 2019. Tegorocznym hasłem są słowa te, zaczerpnięte z Ewangelii według świętego Jana „Wiesz, że Cię kocham”. Wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcą ponownie usłyszeć wyznanie miłości Boga do każdego z nas – zapraszamy na parafialny wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Dawida.
 5. Młodzież od 14 do 30 roku życia zapraszamy do udziału w Paradiso 2019 – Dni Młodych na Świętej Górze w Gostyniu od 25 do 29 czerwca. To wakacyjna propozycja dla młodzieży, gdzie oprócz wspólnej modlitwy oraz udziału w Eucharystii, ważnym punktem są konferencje i dialog z biskupami, możliwość udziału w warsztatach rozwijających talenty oraz wzajemna integracja. Zapisy u ks. Dawida.
 6. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 7. Odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Grażyna Michalska, mieszkała przy ul. Żorskiej, jej pogrzeb odbył się we wtorek na cmentarzu na Junikowie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

ks.proboszcz Janusz Molewski