XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018

 

 1. Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne renowacje, polichromii w kościele. W ostatnim czasie został odkornikowany, zabezpieczony przeciwpożarowo i polakierowany sufit w bocznej nawie kościoła za sumę 20 700 zł. Bóg zapłacić ofiarodawcom.
 2. Homilie dziś głosi ojciec Józef Niesłony, misjonarz ze Zgromadzenia Ojców Oblatów.  Po Mszach św. możliwość nabycia kalendarzy misyjnych.
 3. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Bernadra, opata i doktora Kościoła;
  • we wtorek wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • w środę wspomnienie NMP Królowej
  • w piątek świeto św. Bartłomieja, apostoła;
  • w niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej.
 4. Z dniem 25 sierpnia, po 4 latach pracy w naszej parafii ks. wikriusz Łukasz Konatowski przechodzi do Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Do naszej parafii przyjdzie z ks. wikariusz Dawid Wasielewski z Parafii pw. św. Marcina w Swarzędzu.
 5. Ostatni w te wakacje Franciszkański Czwartek – wyjazd dla dzieci. Zbiórka o godz. 9.00 przy kościele. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.
 6. Tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie” pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka odbędzie się w Poznaniu na Malcie, na Polu Harcerza w niedzielę 26 sierpnia br. Msza św. dziękczynna o godz. 1300 następnie część obrzędowa i artystyczna.
 7. Odpust Tulecki przypada w niedzielę 2 września. Z naszej parafii jak co roku wyruszy piesza pielgrzymka. Wyjazd autokarem Żywego Różańca do Tulec w środę 29 sierpnia o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii, koszt 10 zł.
 8. Parafia organizuje wyjazd na Lednicę Seniora w sobotę 1 września o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 27 zł. (12 zł za pakiet uczestnika + 15 zł. Koszt autokaru).
 9. Przypominamy, że biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku zawsze bezpośrednio po Mszy św. rannej i wieczornej jak długo są petenci.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

ks.prob. Janusz Molewski