XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017

 1. Dzisiaj:
 • Światowy Dzień Ubogich.
 • Trzecia Niedziela miesiąca, ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne.
 • Różaniec za zmarłych o godzinie 17.30.
 1. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 2. Nowenna do Świętego Antoniego we wtorek w łączności ze Msza św. o godzinie 18.00.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy zawsze w łączności z Mszą św. o godzinie 18.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbony przy drugim filarze od strony bocznego wejścia. Skarbona jest opisana.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godzinie 19.00 w kościele.
 5. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w każdą środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Katecheza przygotowująca osoby dorosłe do bierzmowania w czwartek o godzinie 20.00 w domu katechetycznym.
 7. W piątek 24 listopada przypada rocznica konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, dziękczynienie za kościół, jego budowniczych, wszystkich wspierających jego renowację.
 8. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn naszej parafii w piątek o godzinie 20.00. Spotkanie prowadzi Ojciec Dariusz Galant, oblat i egzorcysta. Zapraszamy na to spotkanie także żony. Temat spotkania: Zawierzenie małżeństwa Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Małżeństwa, które w tym roku obchodzą rocznicę ślubu: 30, 35, 40, i 45 lecia zapraszamy na Mszę św. dziękczynna w naszym kościele w sobotę o godzinie 16.00. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi.
 10. W sobotę spotkanie: dla ministrantów o godzinie 10.00. Oaza Nowej Drogi o godz. 9.00. Schola dziecięca o godz. 10.00. Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00. Kandydaci na ministranta o godzinie 11.00.
 11. „Wielbienie muzyką, śpiewem i tańcem” – inicjatywa poznańskich muzyków po dyrekcją Poldka Twardowskiego w naszym kościele w przyszła niedzielę, 26 listopada. Początek Msza św. o godzinie 12.30, po Mszy św. modlitwa wielbienia.
 12. Różaniec za zmarłych codziennie o godzinie 17.30. Wymienianki za zmarłych można składać do skarbony przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Wymienianki roczne są przyjmowane w Biurze Parafialnym.
 13. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną przez nasza parafię w przyszłym roku na przełomie kwietnia i maja, odbędzie się w środę, 29 listopada o godzinie 19.00.
 14. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłaniec Św. Antoniego.
 15. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Krystian Waśkowiak, mieszkał przy ulicy Domeyki, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Śp. Zdzisław Stefański, mieszkał przy ulicy Baranowskiej, jego pogrzeb odbędzie się w środę, Msza św. o godzinie 15.00 i pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski