UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA   ŚWIĘTEGO

 20.05.2018

 1. Dzisiaj
 • uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 • Dzieci klas IV podczas Mszy św. o godz.11.00 przeżywać będą rocznicę przyjęcia I Komunii św.
 • Podczas Mszy św. o godz. 18.00 śpiewać będzie chór kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu „Motet et Madrigal” pod dyrekcją Sławomira Kowalskiego. Po Mszy św. koncert muzyki maryjnej i wielkanocnej.
 • Spotkanie dla studentów po Mszy św. wieczornej na wikariacie.
 • Trzecia niedziela miesiąca – ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na renowacje polichromii w naszym kościele
 • Koniec okresu Wielkanocnego
 1. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00 i 18.00.
 2. Autokarowa pielgrzymka do Świnic Warskich i Lichenia we wtorek. Zbiórka i wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła.
 3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 19.30 w domu parafialnym.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Spotkanie rodziców dzieci zapisanych na parafialny wyjazd wakacyjny do Obry w czwartek po wieczornej Mszy  św.
 6. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek w kościele o godzinie 19.45. Adoracja Najśw. Sakramentu i wykład:„ Św. Józefie, Podporo Rodzin. Życie błahe czy ofiarne?
 7. W sobotę w katedrze poznańskiej o godzinie 10.00 Ks. Abp Metropolita udzieli święceń kapłańskich 8 diakonom. Prosimy o modlitwę wszystkich za nowo wyświęcanych i o powołania kapłańskie.
 8. Wyjazdowy dzień skupienia dla ministrantów i ich rodzin w sobotę w Lusowie. Dojazd indywidualny. Początek o godz. 9.30 przy kościele w Lusowie. Dokładny program na zaproszeniach.
 9. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Apel Jasnogórski  codziennie o godz. 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej. W niedziele przy figurze Matki Bożej przy zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna.
 10. W sobotę, 16 czerwca organizujemy Parafialny Festyn. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc, wesprzeć inicjatywę festynu pomysłami, gadżetami na loterię, finansowo. Festyn jest naszym parafialnym świętem, dochód stanowi wsparcie wakacji dla dzieci naszej parafii. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym.
 11. Parafia organizuje wyjazdy dla młodzieży:  Na czuwanie na Lednicę w sobotę 2 czerwca. Koszt autokar + pakiet uczestnika 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Od dzisiaj do następnej niedzieli w naszym kościele akcja „Pieluszka dla maluszka”. Pod chórem znajduje się kosz,  do którego można składać pieluchy, pieluchomajtki i przybory szkolne dla dzieci z domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjum dla dzieci i dorosłych.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.
 3. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Leon Ratajczak, mieszkał przy ul. Kozienickiej, jego pogrzeb odbył się w ubiegłą sobotę na naszym cmentarzu, śp. Alicja Pałucka, mieszkała  przy ul. Tyczyńskiej, jej pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu, śp. Bolesława Kowalska, mieszkała przy ul. Koprzywnickiej, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na cmentarzu miłostowskim. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski