XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.06.2021r.

 1. Dzisiaj:
 • Ofiary składane na tace podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego.
 • XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Uroczysta Msza św. w sanktuarium o godzinie 12.00. Z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka rowerowa mężczyzn o godz. 9:30. Motocyklowa o godzinie 10.15
 1. Dzieci, które w sobotę przyjęły I Komunię św. przeżywają biały tydzień codziennie do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 1. Autokarowa pielgrzymka do Medjugorje z naszej parafii. Wyjazd we wtorek o godz. 14:00. Poprzedzony Mszą św. o godz. 13:00 w kościele.
 1. Msze św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci naszej parafii w czwartek.Szkoła podstawowa nr 63 o godz. 8:30. Szkoła podstawowa nr 59 o godz. 16:30. Godziny Mszy św. zostały ustalone w porozumieniu z dyrekcją szkół. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dyrekcję, dzieci z rodzicami i młodzież.

 

 1. Katecheza przed chrztem w piątek o godz. 18:45 w kościele.
 1. Duszpasterstwo mężczyzn zaprasza w każdy piątek o godz. 20:30 na różaniec. Po różańcu w najbliższy piątek konferencja nt. VI przykazania Dekalogu – „Nie cudzołóż”.

 

 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo
 1. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Czestochowy w czwartek, 15 lipca na powitanie pieszej poznańskiej pielgrzymki. Koszt 70 zł. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 1. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd do Krakowa w dniach od 19 do 24 sierpnia. Kontakt z ks. wikariuszem.
 1. W lipcu i sierpniu parafia będzie organizowała Franciszkańskie Czwartki. Jednodniowe autokarowe wyjazdy dzieci za masto. Zapisy będą odbywały się w niedzielę poprzedzającą czwartkowy wyjazd.

Od 5 do 9 lipca (poniedziałek – piątek) parafia organizuje półkolonie dla dzieci od 2 do 7 klasy. Codziennie od 9:00 do 15:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 150 zł. Półkolonie są dofinansowane.

 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, nowy nr dwumiesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku parafialnego przez zaangażowanie i pracę, ofiarowane ciasta, napoje, owoce, występy i pokazy, ofiarowane pieniądze. Dochód z pikniku jest przeznaczony na organizację Franciszkańskich Czwartków, półkolonii i wyjazdów dzieci i młodzieży naszej parafii na wypoczynek. Bóg zapłać.

Ks. proboszcz Janusz Molewski

Aneks do ogłoszeń

 1. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane z dniem 20 czerwca 2021 roku.
 2. Decyzją Ks. Arcybiskupa spowiedź i komunia św. wielkanocna została przedłużona do 14 września 2021. Przypominamy, że na podstawie przykazania kościelnego katolik jest zobowiązany do spowiedzi i komunii wielkanocnej
 3. Duszpasterstwo ministrantów, Oazy i scholi młodzieżowej zapraszamy wraz z rodzicami na podsumowanie roku formacyjnego dnia 3 lipca w domu rekolekcyjnym w Bolechowie. Prosimy o zgłoszenie udziału w zakrystii.
 4. Dzieci i młodzież wyjeżdżająca w sierpniu w Pieniny prosimy o składanie kart zgłoszeniowych u ks. wikariusza. Koszt wakacji 700zł.
 5. Osoby zainteresowane udziałem w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasna Górę odsyłamy na stronę internetową Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasna Górę. W tym roku, że względu na brak noclegów spowodowany pandemią są organizowane jednodniowe dojazdy. Ks. wikariusz Oscar jest przewodnikiem grupy 9 i 13 lipca.