XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2017

 

 1. Dzisiaj homilie głosi o. Wiesław Nazaruk, oblat z klasztoru przy ul. Ostatniej w Poznaniu. Po wszystkich Mszach św. można nabyć u niego kalendarze misyjne.
 2. Dzisiaj III niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii – renowację polichromii, remont wewnątrz wieży kościoła i nowy chodnik przy bocznym wejściu do kościoła.
 3. W tygodniu w liturgii:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 • We wtorek wspomnienie NMP Królowej
 • W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła.
 • W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 1. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Msza św. o godzinie 18.00.
 2. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejny franciszkański czwartek.. Wyjazd o godzinie 9.00, powrót o 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.
 3. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 4. Parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory – dożynki parafialne – w przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich – szczególnie rolników, sadowników oraz uprawiających ogrody i ogródki działkowe.
 5. Organizujemy parafialny wyjazd na LEDNICĘ SENIORA w sobotę, 2 września. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł
 6. Ofiary składane do puszek na Caritas w dniu 15 sierpnia zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym w nawałnice i burze. W naszej parafii zebrano 1657 zł. Można jeszcze wspomóc składając ofiary dzisiaj i jutro do skarbony św. Antoniego.
 7. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. oraz czasie otwarcia biura parafialnego.
 8. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 9. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Kazimierz Samol, mieszkał przy ul. Żeglarskiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na naszym cmentarzu; Msza św. w kościele o godz. 12.00. śp. Janusz Łuczak, mieszkał przy ul. Rydzowej, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu; Msza św. w kościele o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. prob. Janusz Molewski