XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

20.09.2020

 1. Ofiary składane dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele i remont domu katechetycznego.
 2. Spotkanie dla małżeństw przygotowujących młodzież klas VIII do sakramentu bierzmowania we wtorek o godzinie 19.00
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII, przygotowującej się do bierzmowania w środę o godzinie 19.00 w kościele.
 4. Duszpasterstwo kobiet zaprasza w czwartek o godzinie 19.00 na czuwanie modlitewne w kościele.
 5. Próby chóru parafialnego w czwartki o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 6. Pierwsza powakacyjna próba scholii dziecięcej w piątek o godzinie 17.00.
 7. Próby scholii młodzieżowej w piątki o godzinie 17.00 w domu parafialnym.
 8. Duszpasterstwo mężczyzn zaprasza w piątek o godzinie 20.30 na różaniec w kaplicy. Po różańcu wykład na temat treści I przykazania Dekalogu.
 9. Msza św. dla dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św. i ich rodziców w sobotę o godzinie 15.30.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 12.30, ostatnia w tym roku grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św.. Próba przed I Komunią św. w środę o godzinie 16.30. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00.
 11. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św, zbiórka do puszek na KUL. WT UAM w Poznaniu i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.
 12. Małżeństwa, które pragną pogłębić swoje życie duchowe i wzajemne relacje zapraszamy na spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w domu parafialnym. Spotkanie ma charakter informacyjny.
 13. W naszym kościele jeszcze do jutra, poniedziałku trwa zbiórka: „Opatrunek na ratunek”. Można składać środki opatrunkowe i czystości, które przez Fundację Pomocy Humanitarnej, Redemptoris Missio, zostaną przekazane do Bejrutu..
 14. Już dzisiaj zapraszamy na Wieczór Wielbienia, w poniedziałek, 28 września o godz. 20:00 w ogrodzie przy kościele. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a w sposób szczególny do młodzieży i studentów rozpoczynających rok akademicki. Wielbienie poprowadzi zespół Hollygroove.
 15. Parafia nasza we współpracy z Caritas Archidiecezjalną, organizuje piknik rodzinny „doWODY MIŁOŚCI”. W odpowiedzi na encyklikę Laudati Si, Ojca Św. Franciszka , chcemy wychowywać do ekologii. Zapraszamy do wspólnego świętowania w niedziele, 4 października, we wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. O 12:30 – Msza św. w plenerze przed kościołem, połączona z błogosławieństwem zwierząt, Po Mszy św. wspólna integracja, konkursy i prelekcje.
  ( Min. konkurs i degustacja zupy dyniowej, wspólne wykonywanie budek lęgowych i hoteli dla owadów, stoisko z nabywaniem umiejętności wykonywania środków czystości, namiot z porada weterynarza,wiele innych atrakcji ekologicznych).
 16. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, każdego piątku od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy).
 17. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 18. Odeszli do wieczności nasi parafianie;
  • Śp. Helena Fiszer, mieszkała przy ulicy Żorskiej, jej pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu.
  • Śp. Ewa Gorońska, mieszkała przy ulicy Św. Antoniego. Jej pogrzeb odbył się piątek na Górczynie.
  • Śp. Maria Barszcz, mieszkała przy ulicy Starołęckiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu .

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski