Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa,

Króla Wszechświata

20.XI.2016 r.

 1. Dzisiaj:
 • Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Kończy również Rok Święty.
 • W łączności z każdą Mszą świętą odmawiamy Jubileuszowy Akty przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zwieńczeniem uroczystości jest wielbienie po wieczornej Mszy św., na które wszystkich serdecznie zapraszamy z młodzieżą.
 1. W poniedziałek, 21 listopada podczas Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego proboszcza ks. Janusza z okazji Jego imienin.
 2. Maltańczycy ze Stowarzyszenia Doktryny Chrześcijańskiej SDC zapraszają chłopców z I klasy Gimnazjum na spotkania formacyjne i gry w każdy wtorek od godz. 17.00 do 18.00 w salkach.
 3. Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o godz. 16.30 w domu katechetycznym.
 4. Nowenna do Św. Antoniego w łączności ze Mszą św. we wtorek o godzinie 18.00.
 5. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godzinie 18.30.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godzinie 18.30 w kościele.
 7. Uwaga Panowie! Zapraszamy mężczyzn i młodzież męską na spotkanie z p. Jackiem Pulikowskim w środę, 23 listopada o godz. 19.30 na temat „O MĘSKOŚCI – PO MĘSKU”. Pan Jacek Pulikowski jest autorem książek o tematyce rodzinnej, małżeńskiej, ojcowskiej; to wybitny mówca i praktyk.
 8. Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 18.30 prowadzi ks. proboszcz.
 9. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w piątek o godz. 19.30.
 10. W sobotę: Spotkanie dla ministrantów o godz. 10.00, Schola dziecięca o godz. 10.00, kandydaci na ministrantów o godz. 11.00. Natomiast Oaza Dzieci Bożych spotyka się wyjątkowo po południu o godz. 16.00, aby wspólnie świętować ostatni wieczór roku liturgicznego.
 11. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 5, 10, 15, 20 i 25 lecia sakramentu małżeństwa zapraszamy w sobotę o godzinie 16.00 na uroczystą Mszę św. dziękczynną połączoną z odnowieniem ślubowania. Od godziny 15.30 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
 13. Zachęcamy do głosowania na różne projekty mogące być realizowane z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, np. Siłownia pod chmurką. Informacje i plakaty w gablocie na zewnątrz kościoła.
 14. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

ks. proboszcz Janusz Molewski