IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020 r.

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, renowację polichromii w kościele i remont domu katechetycznego.
 • Do dzisiaj można składać tytki miłosierdzia przeznaczone dla parafian w trudnej sytuacji.
 • Prosimy o zabranie listów do parafian z własnej ulicy i pomoc w kolportażu, Listy do odbioru w zakrystii.
 1. Spowiedź codziennie do środy włącznie pół godziny przed ranną Mszą i od 17:00 do wieczornej Mszy św.
 1. Dzieci zapraszamy na ostatnie roraty w środę o 6:30. Po roratach rozdanie nagród za gorliwe uczestnictwo.
 1. Sprzątanie kościoła przed świętami w środę po rannej Mszy św. Zapraszamy do pomocy przede wszystkim młodzież.
 1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty z udziałem dorosłych o godz. 7:00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie pozwólmy, aby ktoś tego wieczoru i w święta pozostał sam. Niech wolne miejsce przy wigilijnym stole nie pozostanie tylko symbolem, ale znakiem naszej chrześcijańskiej miłości. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień wigilii zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez względu na wiek.
 1. Ze względu na obostrzenia sanitarne i ograniczoną ilość osób mogących przebywać w kościele odbędą się dwie pasterki. O godz.22:00 i o godzinie 24:00 pod przewodnictwem ks. bpa Szymona Stułkowskiego. Po Mszy św. o północy rozpoczniemy w kaplicy wieczystą adorację. W procesji Eucharystycznej na zewnątrz kościoła przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 1. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 7:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.

Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. także wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie.

 1. W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjna kolęda, odwiedziny duszpasterskie w domach. Codziennie, w tygodniu od 28 grudnia wieczorne Msze św. będą odbywać się w intencji mieszkańców konkretnych ulic naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa w kościele lub on-line. Pragniemy te Msze św. uczynić błogosławieństwem kolędowym w tym trudnym czasie pandemii. Daty Mszy św. są w liście do parafian, w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w dyżury adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji. Dzięki podjętemu zobowiązaniu do jednej godziny adoracji tygodniowo, kaplica będzie otwarta dzień i noc przez cały tydzień.
 1. Spotkanie dla osób, które podjęły się stałego dyżuru godzinnej adoracji w ciągu tygodnia, w poniedziałek. Dla osób dyżurujących od północy do 12:00 o godz. 19:00. Dla osób dyżurujących od 12:00 do północy o godz. 20:15. Spotkania odbędą się w kościele i mają ma charakter informacyjny.
 2. Caritas pod chórem kościoła po Mszach św. rozprowadza:

–  poświęcone opłatki,

–  Ewangelia na każdy dzień nowego roku

–  Zachęcamy do nabywania rocznika „Miłujcie się” (2012-2018) za dobrowolną ofiarę – jest to cegiełka na renowację polichromii.

–  Są też do nabycia: „In sinu Jesu” – modlitewnik i „In sinu Jesu” – Rozważania na każdy dzień.(są to słowa Pana Jezusa i Matki Bożej jakie pewien mnich benedyktyński otrzymał w czasie adoracji eucharystycznej. Spisywał je w latach 2007-2016)

 1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać 65 osób. Dbajmy o swoje zdrowie, zasłaniając usta i nos, dezynfekujmy ręce wchodząc do kościoła i zachowując bezpieczną odległość między sobą.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Jolanta Ratajska, mieszkała przy ulicy Starołęckiej, jej pogrzeb odbył się  w sobotę na naszym cmentarzu.

śp. Jerzy Zabor, mieszkał przy ulicy Sandomierskiej, jego pogrzeb odbył się  w sobotę na cmentarzu na Miłostowie.

–  śp. Bronisław Wawrzyniak, mieszkał przy ulicy Starołęckiej, jego pogrzeb odbędzie  się  we wtorek na naszym cmentarzu

–  śp. Katarzyna Kosmowska, mieszkała przy ulicy Starołęckiej, jej pogrzeb odbył się  w piątek na cmentarzu na Miłostowie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski