V NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

21.03.2021 r

 1. Dzisiaj:
 • Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.

      Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych.

Program rekolekcji:

   Poniedziałek, 22.03.

        9:00 – Msza św. z konferencją : „Kochać Maryję”

      16:45 – Konferencja dla młodzieży: „Jak znaleźć miłość w życiu?”

      18:30 – Konferencja: „Pory roku w małżeństwie” i modlitwa o uzdrowienie.

   Wtorek, 23 03.

        9:00 – Msza św. z konferencją nt.: „Kochać św. Józefa”

      16:45 – Konferencja dla młodzieży: „Sztuka przyjaźni”

      18:30 – Konferencja nt.: „Sztuka przezwyciężania kryzysów” i modlitwa wielbienia.

   Środa, 24.03

          9:00 – Msza św. z konferencją nt.: „ Kochać Kościół”.

        16:45 – Konferencja dla młodzieży: „Życie na maxa”.

        18.30 –  Konferencja nt: „Małżeństwo, jako najwspanialszy maraton”. Modlitwa wielbienia.

Rekolekcje głosi ks. Adam Pawłowski, proboszcz parafii św. Marcelina w Rogalinie i wspólnota „Przymierze Miłosierdzia”. Ofiary zbierane w kościele podczas Mszy św. od poniedziałku do środy są naszym podziękowaniem. Zostaną przeznaczone na działalność ewangelizacyjną Przymierza Miłosierdzia. Rekolekcje są dostępne on line.

 • ofiary składane dzisiaj podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15.
 1. Spowiedź Wielkanocna w naszym kościele: codziennie w tygodniu od godz. 17:00 do 18:00, w piątek od godz. 19.00 do 21.00, w sobotę od godz. 8:00 do 10:00 i od 15:00 do 18:00.
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek, 25 marca . Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Deklaracje będzie można wypełnić przed Mszą św. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 1. Osoby poświęcone Matce Bożej zapraszamy w czwartek, po wieczornej Mszy św.. Adoracja Najświetszego Sakramentu i konferencja w kościele.
 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i 19:00 z udziałem młodzieży.
 1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w domu katechetycznym.
 1. W przyszłą niedzielę – Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Wieczorna Msza św. o godzinie 18.00 w intencji tegorocznych maturzystów. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.
 1. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 1. Z okazji świąt wielkanocnych zachęcamy do włączenia się w pomoc żywnościową i artykuły czystości dla osób w trudnej sytuacji w naszej parafii. Paczki można składać do niedzieli palmowej w zakrystii lub kościele przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 1. Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece – paschaliki na stół wielkanocny oraz woreczki ryżu za dobrowolną ofiarę na pomoc rodzinom syryjskim. Zachęcamy do nabywania wartościowych książek na prezenty wielkanocne.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej wieczystaaddoracjapoznan.pl
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik „Miłujcie się”, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gośc Niedzielny.
 1. Odeszła do wieczności śp. Gabriela Staniewska, mieszkała przy ul. Pińczowskiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski

 

 

Dzieci szkoły podstawowej  nr 59 zapraszamy do spowiedzi:

   klasy IV i V –  w poniedziałek o godz. 17:00

   klasy VI       –  we wtorek o godz. 17:00

   klasy VII      –  w środę  o godz. 17:00

   klasy VIII     –  w czwartek o godz. 17:00

Jakubowa Droga Krzyżowa. Z parafii Św. Jakuba Apostoła, w najbliższy piątek, po Mszy św. o godzinie 21.00 wyruszy ekstremalna droga krzyżowa do naszego kościoła. Jest to indywidualne przejście z indywidualnym rozważaniem męki Pańskiej. Bliższe informacje w gablocie na zewnątrz kościoła.