NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

21.04.2019

 

 1. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, doświadczenia miłosierdzia i łaski Bożej. Niech święta umocnią nasze więzi z Panem Bogiem i w rodzinach.
 2. I Święto Wielkanocne – Msza św. poranna o godz. 7.00 poprzedzona procesją eucharystyczną z figurką Zmartwychwstałego Chrystusa wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na WT UAM, KUL i szkolnictwo katolickie.
 4. Nabożeństwo rozpoczynające 33 dniowe rekolekcje poświęcenia się Matce Bożej we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy.
 5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.45.
 6. Pierwsza próba dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 10.00.
 7. Spotkanie dla kobiet w sobote o godzinie 16.30. Poczatek w kościele, a później w domu katechetycznym konferencja: „ Cała piękna jesteś – bogactwo kobiety”. Spotkannie prowadzi Bogna Bielecka, żona , matka czwórki dzieci, psycholog, autorka szeregu książek, głownie o tematyce wychowawczej.
 8. Przyszła niedziela Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do skorzystania z odpustu jakiego to święto stwarza.
 9. Przypominamy i dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Można jeszcze składać do skarbony przy grobie Pańskim.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu liturgii i kościoła przed świętami: służbie liturgicznej, pani organistce i chórowi parafialnemu, panu kościelnemu, osobom sprzątającym kościół, małżeństwom, młodzieży i dzieciom za adorację, Caritasowi za przygotowanie i ufundowanie paczek dla chorych. Osobom, które podzieliły się żywnością z parafianami w potrzebie, Caritasowi za kiermasz książkowy. Za ufundowanie paschału, za ofiarowane kwiaty do Grobu Pańskiego i wielu innym darczyńcom. Osobom, które włączyły się w procesję rezurekcyjną. Za wszystkie gesty życzliwości wobec kościoła i parafii.
 11. Parafia organizuje autokarowy wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę w poniedziałek 6 maja. Powrót we wtorek o godzinie 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się i Misyjnych dróg.
 13. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy kończą przygotowanie do sakramentu: w środę grupy p. Joanny Bodus i Małgorzaty Wróbel; w czwartek grupa p. Michała Pakuły i, w piątek gr. ks. Dawida. Spotkania w domu katechetycznym o godz. 19:00. Grupa p. Zuzanny Błaszczyk w niedzielę, 28 kwietnia, po Mszy Św. o godz. 9:30.

Ks.proboszcz Janusz Molewski