VI Niedziela Wielkanocna

21.05.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane podczas Mszy Świętych są przeznaczone na inwestycje parafialne, renowacje polichromii kościoła.
 • Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci klas czwartych obchodzą rocznicę I Komunii Świętej.
 1. W poniedziałek podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00, Ks. Biskup Zdzisław Fortuniak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej klas III, 33 osobom. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie trzy lata formowali młodzież.
 2. W poniedziałek z racji bierzmowania Msza Św. wieczorna o godzinie 17.00. Biuro parafialne tego dnia nie będzie czynne.
 3. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 4. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
 5. Święcenia prezbiteratu w katedrze poznańskiej w najbliższy czwartek o godzinie 16.00. Módlmy się o święte i liczne powołania kapłańskie.
 6. Od piątku codziennie w łączności z nabożeństwem majowym nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. Spotkanie duszpasterstwa mężczyzn w piątek o godzinie 19.30. Temat spotkania: Najważniejsze zadanie mężczyzny.
 8. W piątek przypada Dzień Matki. Módlmy się za wszystkie mamy, aby potrafiły naśladować Matkę Bożą.
 9. Katecheza przedchrzcielna w piątek po Mszy Św. wieczornej w kościele.
 10. W sobotę: zbiórka ministrantów o godzinie 10.00, kandydatów na ministranta o godzinie 11.00. Schola Dziecięca o godzinie 10.00. Oaza Dzieci Bożych o godzinie 11.00.
 11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. KSM oraz kręgi Kościoła Domowego włączając się w akcję „Pieluszka dla maluszka” przeprowadzą zbiórkę pieluch, które zostaną przekazane samotnym matkom i rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.
 13. Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć inicjatywę festynu parafialnego pomysłami, prezentacjami, zorganizowaniem atrakcji dla rodzin i dzieci, konkursami, gadżetami, które mogłaby stanowić nagrody lub finansowo. Dochód z festynu będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym. Festyn odbędzie się w niedzielę 11 czerwca popołudniu.
 14. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godzinie 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego, w soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, a w niedziele przy figurze Matki Bożej przy skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Głuszyny.
 15. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na czuwanie na Lednicę w sobotę, 3 czerwca. Informacje i zapisy u ks. wikariusza.
 16. Parafia organizuje dzieci 8 dniowy wyjazd do Puszczy Nadnoteckiej w dniach od 5 do 12 sierpnia. Są to wakacje z rowerem. Koszt 350 zł. zapisy w zakrystii. Adresujemy te wakacje w pierwszej kolejności dla dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają.
 17. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną Daninę Diecezjalną.
 18. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się.
 19. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Zbigniew Kania, mieszkał przy ulicy Tarnobrzeskiej, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu. Śp. Czesław Hoffmann mieszkał przy ul. Starołęckiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski