IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020

  1. Wszystkich parafian zachęcamy i prosimy o pozostanie w swoich domach i uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej w naszym kościele przez facebooka i stronę internetową naszej parafii. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Dyspensa obowiązuje do czasu Wielkiego Tygodnia.
  2. Internetowo można łączyć się z Mszami Św. odprawianymi w naszym kościele. W niedzielę i w tygodniu o stałych godzinach. Codziennie o godz. 15:00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 20:30 różaniec. Zachęcamy do współuczestnictwa przez facebooka parafialnego.
  3. Jedyną możliwością w parafii skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej jest codzienna okazja pół godziny przed Mszami Św., rano i wieczorem. Można również umówić się telefonicznie na spowiedź w kościele w konfesjonale lub w kaplicy.
  4. Stałe, comiesięczne odwiedziny chorych i starszych parafian z sakramentami świętymi są odwołane. W sytuacjach nadzwyczajnych można poprosić telefonicznie o sakramenty święte.
  5. Wszystkie nabożeństwa (poza Mszami Św.) i spotkania duszpasterskie są w obecnej chwili odwołane.
  6. Caritas Archidiecezjalna prowadzi zbiórkę trwałej żywności i środków higienicznych dla osób w trudnej sytuacji i bezdomnych. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję w siedzibie Caritas na Rynku Wildeckim lub w parafii, w zakrystii.
  7. Carista Archidiecezjalna prowadzi zbiórkę na zakup respiratora do wielospecjalistycznego szpitala miejskiego im. Józefa Strusia. Zbiórkę można wesprzeć za pomocą środy internetowej: http://caritaspoznan.pl/respirator.
  8. Coroczną daninę diecezjalną można składać przez konto parafialne zamieszczone na stronie internetowej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na remont polichromii w naszym kościele i remont domu katechetycznego. Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej przez zakup e-wydania Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
  10. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Henryk Jurga, mieszkał przy ul. Opatowskiej, Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym parafialnym cmentarzu. Śp. Przemysław Dombrowicz, mieszkał przy ul. Starołęckiej, Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski