XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018

 

 

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tego tytułu są przeznaczone na MIVA Polska – fundusz pomocy w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Niech 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr będzie naszą wdzięcznością Panu Bogu.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
 •     w poniedziałek –  święto św. Brygidy  – patronki Europy
 •     we wtorek –  św. Kingi
 •     w środę  –  święto św. Jakuba  Apostoła, odpust w Głuszynie
 •     w czwartek  –  św. Joachima i Anny, rodziców NMP
 1. Franciszkański Czwartek – wyjazd autokarem dzieci za miasto. Zbiórka o godz. 9.00. Powrót o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymują posiłek.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne są o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00.
 3. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku zawsze bezpośrednio po Mszy św. rannej i wieczornej jak długo są petenci.
 4. Zapraszamy ministrantów z ojcami na spływ kajakowy do Puszczy Nadnoteckiej od 30 sierpnia do 2 września, tj od czwartku popołudnia do niedzieli wieczora w ostatnie dni wakacji. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza do końca lipca.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. Odeszły do wieczności nasze parafianki: śp. Zofia Limbowska, mieszkała przy ulicy Zamoyskiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu w Kopanicy; śp. Adela Parafianowicz, mieszkała przy ulicy Miechowskiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu; śp. Władysława Buchwald, mieszkała przy ulicy Jędrzejowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w środę na naszym cmentarzu, Msza św. o godz. 12.00 w kościele. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

ks.prob. Janusz Molewski