XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  

22.08.2021r.

  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na CARITAS Archidiecezjalną, budowę magazynu żywności w Wierzenicy.
  1. Autokarowy wyjazd dla emerytów i rencistów do Owińsk (sanktuarium M.B. Fatimskiej), Dąbrówki Kościelnej – sanktuarium M.B. i Bolechowa,  domu rekolekcyjnego  Ruchu Czystych Serc, w środę. Zbiórka o godz. 8:00. Powrót o godz. 17:00.  Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
  1. Uroczystość M.B. Częstochowskiej w najbliższy czwartek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  1. Franciszkański Czwartek, ostatni w tegoroczne wakacje. Dzieci zapraszamy z opiekunami na Mszę św. o godz. 9:00. Jest to uroczystość M.B. Częstochowskiej. Po Mszy św. wyjazd autokarem do Deli Parku, parku zabaw i rozrywki w Trzebawiu. Powrót o godz. 15:30. Dzieci otrzymują posiłek. Koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
  1. W ramach odpustu tuleckiego spotkanie wspólnot różańcowych w Tulcach. Środa, 1 września. Zbiórka i wyjazd o godz. 16:30. Powrót ok. 20:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.

 

  1. Osoby zainteresowane jesiennymi rekolekcjami dla wspólnot różańcowych, organizowanymi przez archidiecezję w Morasku, Zaniemyślu, Pniewach, Zaborówcu i Gostyniu są proszone o kontakt w zakrystii.

 

  1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, Misyjne drogi, Osserv. Romano,dwumiesięcznik Miłujcie się.
  1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

Śp. Eugenia Łoszajc, mieszkał przy ul. Masztowej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11:00 i następnie pogrzeb na naszym cmentarzu.

Śp Eleonora Zdanowska, mieszkała przy ulicy Żorskiej. Msza św. pogrzebowa w środę o godzinie 9:15 w naszym kościele i pogrzeb na cmentarzu komunalnym na Junikowie o godzinie 11.10.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski