NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA  WSZECHŚWIATA

22.11.2020 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.
 1. Męski różaniec w piątek o godzinie 20.30. Po różańcu konferencja na temat III przykazania Dekalogu.

 

 1. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., połączona z poświęceniem różańców i medalików w sobotę o godz. 16:00 w kościele. Różańce do nabycia w zakrystii.
 1. Parafialne, adwentowe rekolekcje od przyszłej niedzieli. Na wszystkich Mszach św. i od poniedziałku, 30 listopada do środy, 2 grudnia po Mszy św. wieczornej. Rekolekcje wygłosi p. Jacek Pulikowski. Temat rekolekcji: „ O większe szczęście w małżeństwie i rodzinie”. Rekolekcje będą dostępne również on line.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w utrzymaniu Seminarium Duchownego w Poznaniu.

 

 1. Od przyszłej niedzieli Caritas rozprowadza po Mszach św. opłatki i świece wigilijne. Będą do nabycia także w zakrystii.

 

 1. Od poniedziałku, 30 listopada Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do piątku o 6:30, w soboty o godz. 7:00. Zachęcamy do uczestnictwa, także on line. Dzieci do konkursu roratniego.

 

 1. Wymienianki, różaniec za zmarłych codziennie do końca listopada o godz.17:30. Zachęcamy do składania kartek z imionami i nazwiskami zmarłych.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek, od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy). Przygotowujemy naszą parafię do Wieczystej adoracji, 24 godzinnej przez 7 dni w tygodniu. Chcielibyśmy ją rozpocząć 25 grudnia, zachęcamy do zaangażowania się wszystkich rodzin. Formularze zgłoszeniowe są do nabycia w kościele i zakrystii.
 1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać 60 osób. Dbajmy o swoje zdrowie, zasłaniając usta i nos, dezynfekujmy ręce wchodząc do kościoła i zachowując bezpieczną odległość między sobą.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 1. Odszedł do wieczności nasz parafianin:

– śp. Józef Kubarski, mieszkał przy ulicy Kozienickiej, jego pogrzeb odbędzie się         w piątek, 27 listopada. Msza św. o godz. 10:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski