IV NIEDZIELA  ADWENTU

22.12.2019

 

 1. Dzieci zapraszamy na ostatnie roraty w poniedziałek o godz. 6:30. Po roratach rozdanie nagród za gorliwe uczestnictwo.
 2. Sprzątanie kościoła przed świętami w poniedziałek po rannych roratach. Zapraszamy do pomocy przede wszystkim młodzież.
 3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty z udziałem dorosłych o godz. 7:00. Ostatnia okazja do spowiedzi od godz. 6:30. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie pozwólmy, aby ktoś tego wieczoru i w święta pozostał sam. Niech wolne miejsce przy wigilijnym stole nie pozostanie tylko symbolem, ale znakiem naszej wzajemnej otwartości i miłości bliźniego. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień wigilii zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez względu na wiek.

Pasterka w naszym kościele o godz. 24:00. Pół godziny przed Pasterką Akatyst, hymn o Bogurodzicy w wykonaniu naszych parafian. Po  Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania w kościele.

 1. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, książki religijne, kalendarze do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 2. W I Święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30, 11:00 i 12:30
 3. W II Święto Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tace są także przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie w naszej Archidiecezji.

Dzieci z rodzicami zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku na zewnątrz kościoła o godz. 15.30. Od wigilii do II święta na zewnątrz kościoła będą żywe zwierzęta

 1. W tym tygodniu w piątek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Odpust na ulicy Fortecznej o godz. 18:00.
 2. W sobotę święto Świętych Młodzianków. Na Mszy św. o godz. 18:00 błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
 3. Imieniny ks. wikariusza Dawida w niedzielę. Zapraszamy do modlitwy za solenizanta podczas Mszy św. o godzinie 9.30
 4. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w tegoroczny Adwent:

– Parafialnemu Caritasowi za koordynację paczek dla rodzin i przygotowanie paczek dla chorych, za codzienne śniadania po roratach dla dzieci i młodzieży, za zorganizowanie kiermaszu świątecznego, za zorganizowanie Wigilii dla starszych parafian w „Victorii”. Wzięło w niej udział 80 osób.

– Właścicielom sali bankietowej „Victoria” pp. Agnieszce i Dariuszowi Zagórskim, sponsorom wigilii dla 80 starszych  parafian.

– Piekarni, pp. Hannie i Piotrowi Machowiczom za ofiarowane codziennie w liczbie 120 bułek i drożdżówek na śniadania roratnie.

– Firmie „Celiko”, pp. Rencie i Sławomirowi Kosickim za  ofiarowaną herbatę dla dzieci.

— Rodzinom i osobom, które ufundowały Tytki  charytatywne dla parafian w potrzebie.

– Mężczyznom, którzy zbudowali żłóbek na zewnątrz kościoła

– Rodzinie, która ufundowała choinki do kościele.

– Młodzieży i rodzicom, którzy pomogli i przygotowali spotkanie wigilijne dla dzieci, młodzieży i ministrantów.

– Pani organistce Patrycji Scheller za codzienne Godzinki przed  roratami.

– Osobom, które podjęły nocną adorację przed spowiedzią adwentową.

– Dziękujemy za wszystkie gesty życzliwości wobec naszej parafii, które złożyły się na przeżywanie Adwentu i przygotowanie do świąt.

 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Od piątku, 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Kolęda jest przede wszystkim błogosławieństwem domu, wspólną modlitwą z rodzinami i spotkaniem. Jeśli ktoś ma intencję złożenia ofiary, jest ona przeznaczona na renowację polichromii w kościele i remont w domu katechetyczny.

 Ks.proboszcz Janusz Molewski

Plan kolędy:

 

Piątek, 27 grudnia od godz. 15:30

 1. ul. Pińczowska (od początku numeracji)

 

Sobota, 28 grudnia od godz. 10:00

 1. ul. Minikowo ( nr parzyste od początku numeracji).
 2. ul. Minikowo (nr nieparzyste od początku numeracji).

 

Poniedziałek, 30 grudnia od godz. 15:30

 1. Opatowska i Nagłowicka (od początku numeracji).
 2. Szydłowiecka (od początku numeracji).