Niedziela Miłosierdzia Bożego

23.04.2017

 

 1. Dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia i Caritas, początek Tygodnia Miłosierdzia:
 • Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ludności dotkniętej wojną w Syrii.
 • Homilie podczas wszystkich Mszy św. głosi o. Mateusz Stachowski, franciszkanin.
 • O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Przy ołtarzu prosimy o składanie „skarbonek wielkopostnych”
 1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski . We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.
 2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej: grupa sobotnia w poniedziałek o godz. 17.00. Grupa niedzielna we wtorek o godz. 17.00.
 3. Spotkanie wspólnoty św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św.
 4. Odbiór zamówionych alb dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas III przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 16.30. Wspólnie dziewczyny i chłopacy.
 6. Spotkanie dla osób chcących zaangażować się w organizację festynu parafialnego w piątek o godz. 20.00 w domu parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc w utrzymaniu seminarium.
 8. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i czwartek po południu i w środę przed południem (nie będzie czynne we wtorek).
 9. Rajd rowerowy dla dzieci i młodzieży naszej parafii na Ostrów Tumski we wtorek 2 maja. Start przy kościele o godz. 9.00. powrót o godzinie 14.00. Zapisy w zakrystii.
 10. Parafia organizuje wakacje dla dzieci w Dębkach koło Gdańska w dniach od 30. czerwca do 7. lipca. Zapisy i informacje u ks. wikariusza.
 11. W gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii można znaleźć informacje o wakacyjnych rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży.
 12. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną Daninę Diecezjalną. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny od każdego mieszkańca. Można jeszcze składać koperty do skarbony przy bocznej ścianie ołtarza.
 13. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny z filmem „Zmartwychwstanie”, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., Miłujcie się.
 14. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Teresa Brzezińska-Stręk, mieszkała przy ulicy Jędrzejowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00. Msza św. a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Śp. Jacek Pniewski, mieszkał przy ulicy Pińczowskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godzinie 13.30. Msza św. a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski