NIEDZIELA

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. Koniec okresu wielkanocnego.
 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będzie z nami poznańska grupa wielbienia, muzycy pod  przewodnictwem p. Poldka Twardowskiego. Po Mszy św. koncenrt wielbienia.
 1. Jutro, w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 1. Dzieci, które w sobotę przyjęły I Komunię św. uczestniczą w białym tygodniu codziennie do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w sobotę 29 maja o godz. 12:00, zapraszamy na próbę w tym tygodniu we wtorek o godz. 16:30 i w piątek o godz. 17:00 do spowiedzi.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w sobotę, 5 czerwca, zapraszamy na katechezę w środę o godz. 16:30.
 1. W środę, 26 maja Dzień Matki. Módlmy się za nasze mamy, o opiekę Matki Bożej dla żyjących i radość życia wiecznego dla zmarłych.

Msza św. o godz. 7:00 w kaplicy M.B.Częstochowskiej.

 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to druga rocznica Nawiedzenia Matki Bożej w kopii cudownego obrazu częstochowskiego i rocznica zawierzenia się Matce Bożej przez wielu naszych parafian. Msza św. wieczorna w intencji tych osób. Po Mszy św. adoracja dla osób oddanych Matce Bożej.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 1. Wykład „Zagubieni w sieci”, p. Andrzeja Koca, socjoterapeuty, jutro w poniedziałek o godz.19:00 w domu parafialnym. Zapraszamy szczególnie rodziców dzieci i młodzieży.
 1. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach od 22-29 czerwca (8 dniowa). Koszt 1350 zł + 20 Euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 1. Nabożeństwa majowe codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. W soboty i niedziele o godz. 17:30. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21:00 przy figurze św. Antoniego.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Zachęcamy do nabywania plakatów do dekoracji okien na uroczystość Bożego Ciała.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

Śp. Piotr Zjeżdżałka, mieszkał przy ul. Ożarowskiej.  Jego pogrzeb odbył się w piątek  na  naszym cmentarzu,

Śp. Jolanta Walczak, mieszkała przy ul. Żorskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.30 Msza św i  pochówek na  naszym cmentarzu.

Śp. Irena Madalińska, mieszkała przy ulicy Oświęcimskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00 Msza św i pochówek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski