XII NIEDZIELA

23.06.2019

 1. Dzisiaj:
 • Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 11.00.
 • Dzień Ojca – modlimy się za wszystkich ojców.
 1. Oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku włącznie Msza św. wieczorna w łączności z nieszporami i procesją  eucharystyczną. Zapraszamy służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty, sztandary i feretrony, panów do baldachimu, członków Żywego Różańca ze świecami., wszystkich parafian do oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi.
 2. Spotkanie dla osób, które poświęciły się Matce Bożej we wtorek o godz.19.15 w kaplicy. (Jest to 25 dzień m-ca, dzień comiesięcznych spotkań)
 3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Msza św. wieczorna z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w sobotę, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i wieczorna z niedzieli. Ofiary składane tego dnia podczas Mszy św. są przeznaczone na Stolicę Apostolską.
 5. Parafia organizuje 5 dniową autokarowa pielgrzymkę na Litwę w dniach od 25 do 29 września ( od środy do niedzieli ). W programie min. zwiedzanie Wilna, Troki, Szawle. Koszt 1090 zł.  Program w gablocie i zakrystii. Zapisy w zakrystii.
 6. W związku z wakacjami prośba o zapisy na adorację Najświętszego Sakramentu

w lipcu i sierpniu – na poszczególne piątki  i konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

 1. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 2. Wszystkim mającym wakacje i urlopy życzymy dobrego, Bożego wypoczynku.
 3. Odeszły do wieczności nasze parafianki: śp. Joanna Nowak, mieszkała przy ul. Rozwadowskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu, śp.Maria Nawrot, mieszkała przy ul. Działoszyckiej, jej pogrzeb odbędzie się w piątek na cmentarzu parafialnym w Smochowicach..

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. proboszcz Janusz Molewski

Ogłoszenia kurialne!

Księża Biskupi obecni na 383.Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski pojęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę, 23 czerwca br. we wszystkich kościołach i kaplicach oraz  ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy św., Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

            W nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program piątkowej uroczystości w dniu 28 czerwca br. jest następujący:
Mszę św. o godz. 1900 z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mieszkańców Poznania, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, siostry zakonne, rodziców, młodzież i dzieci (pod opieką dorosłych) zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i mieszkań w całym mieście.