XVI Niedziela Zwykła 

23.07.2017

 

 

  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. W miarę możliwości składane przy tej okazji ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za szczęśliwe podróże i przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Jest to inicjatywa Episkopatu Polski.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Św. Kingi, we wtorek święto Święta Jakuba Apostoła – odpust w parafii w Głuszynie o godzinie 18.30. W środę wspomnienie Św. Joachima i Anny , rodziców NMP. W sobotę św. Marty.
  3. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Msza św. o godzinie 18.00.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejny franciszkański czwartek.. Wyjazd o godzinie 9.00, powrót o 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Uczestnicy otrzymują posiłek.
  5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Mazury we wrześniu tego roku proszone są o wpłatę I raty do końca lipca ( 150 zł.).
  6. Rodziców dzieci wyjeżdżających do Piłki w Puszczy Nadnoteckiej, w dniach od 5 do 12 sierpnia prosimy o odbiór w zakrystii informacji dotyczących wyjazdu.
  7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne są o godzinach: 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00. Wypada Msza św. o godzinie 12.30, wieczorna o godzinie 20.00. W tygodniu Msze św. bez zmian rano i wieczorem.
  8. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku codziennie bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św. Tak długo jak są zainteresowani.
  9. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
  10. Odeszła do wieczności nasza parafianka Śp.  Felicja Zielonka. Mieszkała przy ulicy Starołęckiej. Jej pogrzeb odbył się czwartek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racy jej dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski