XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

23.08.2020

  1. Dzisiaj parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory rolników, sadowników i ogrodników o godz. 11:00.

Dziękujemy za wykonane wieńce dożynkowe.

  1. W środę przypada uroczystość M.B. Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. o godz. 18:00 koncelebrowana w 100 lecie urodzin prof. Stefana Stuligrosza, który urodził się w naszej parafii przy ul. Starołęckiej. Podczas Mszy św. zaśpiewa i modlić się będzie z nami Poznański Chór Chłopięcy, który założył i przez lata prowadził śp. profesor Stefan Stuligrosz.
  1. W piątek wspomnienie św. Augustyna. Jest to święto patronalne parafii w Czapurach. Uroczysta suma odpustowa w Czapurach w niedzielę o godz. 12:00.
  1. Już dzisiaj informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych nr 59 i 63 zostanie odprawiona we wtorek, 1 września o godz. 17:00. Prosimy rodziców o zaplanowanie udziału z dziećmi.
  1. W związku z odpustem M.B. Tuleckiej wyjazd Żywego Różańca do Tulec w środę, 2 września. O godz. 17:30  Różaniec, o godz. 18:00 Msza św. w sanktuarium.

W tym roku organizujemy wyjazd samochodami osobowymi. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych w zakrystii i osób, które mogłyby służyć samochodami.

Piesza pielgrzymka w niedzielę, 6 września. Wyjście o godz. 7:15 z naszego kościoła.

  1. Przypominamy,że w okresie wakacyjnym:

– Msze św. niedzielne o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00.

– Biuro parafialne czynne od poniedziałku do czwartku po Mszach św. rannej i wieczornej

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek i sobotę, również w nocy. Początek w piątek o godz. 6:00. Zakończenie adoracji w sobotę o 22:00..
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  1. Odeszły do wieczności nasze parafianki:

– śp. Danuta Łuczak, mieszkała przy ul. Leskiej, jej pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu w Głuszynie

– śp. Marta Dukat, mieszkała przy ul. Łysogórskiej, jej po pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski